Wiata

i

Autor: ZDiTM

zditm

Mieszkańcy doczekali się. W Szczecinie powstanie 35 nowych wiat przystankowych

2023-04-28 15:59

Mało kto wie, że wiaty przystankowe należą do najczęściej dewastowanych elementów drogowych w Szczecinie. Tym bardziej cieszy fakt, że w naszym mieście pojawi się 35 dodatkowych wiat. Roczny koszt utrzymania wiat przez ZDiTM to prawie pół miliona złotych.

Nowe wiaty w Szczecinie

Wiaty przystankowe często padają celem pijanych chuliganów, którzy wybijają w nich szyby oraz niszczą rozkłady jazdy. Z tego powodu roczny koszt utrzymania wiat przez ZDiTM wynosi prawie pół miliona złotych. Na szczęście w budżecie znalazły się pieniądze na 35 nowych wiat w naszym mieście, dzięki przeprowadzemy niedawno konkursowi:

Jeszcze w tym roku pojawi się 35 dodatkowych wiat, które postawi zwycięzca konkursu skierowanego do operatorów reklamy zewnętrznej. Jego założeniem jest ustawienie na przystankach komunikacji miejskiej, wiat które będą własnością operatora zewnętrznego oraz eksploatacja tych będących własnością ZDiTM. W zamian za możliwość prowadzenia działalności reklamowej podmiot będzie zobowiązany utrzymywać wszystkie wiaty oraz ustawić nowe, w kolejnych lokalizacjach - informuje ZDiTM

Konkurs wygrała firma STROER POLSKA sp. z o.o., która zobowiązała się do stawiania co najmniej 35 wiat rocznie do 2040 roku. Jak się okazuje, konkurs jest niezwykle atrakcyjny nie tylko dla zwycięzcy, ale także ZDiTM oraz miasta Szczecin:

- Zewnętrzny Operator za prowadzenie działalności reklamowej będzie ponosił opłaty zgodnie z uchwała Rady Miasta dotyczącą opłat za zajęcia pasa drogowego powiększone o zaproponowaną w konkursie kwotę. Ponadto Operator będzie ponosił opłatę za dzierżawę terenu, na którym będą ustawione jego wiaty. Gmina Miasto Szczecin uzyska w ten sposób nowe wiaty oraz dodatkowe wpływy z tytułu dzierżawy terenu pod wiatę oraz opłaty za zajęcie pasa drogowego pod reklamę, które są szacowane na ok 1 mln rocznie. Jednocześnie, z uwagi, że to Operator będzie utrzymywał wszystkie wiaty ZDiTM nie będzie ponosił kosztów ich utrzymania. Obecnie przeznaczamy na to ok. 490 tys. zł rocznie - czytamy w briefie ZDiTM