Koronawirus: 25 milionów dla województwa w tym 6 dla Szczecina. Dlaczego?

2020-11-19 16:19 Denver
pieniądze
Autor: pixabay.com

Tyle pieniędzy trafi do samorządów w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Dofinansowanie ma być przeznaczone między innymi na zakup środków ochrony osobistej czy do utrzymania czystości w przedszkolach i szkołach.

Samorządy przyznane granty, pochodzące ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, przeznaczają m.in. na zakup: maseczek, przyłbic, płynów do dezynfekcji, ozonatorów czy lamp wirusobójczych, a więc najpotrzebniejszych środków do zachowania bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych. JST będą mogły też skorzystać z możliwości refundacji wcześniej poniesionych kosztów na ten cel

- W ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego wspieramy, za pośrednictwem lokalnych samorządów, nauczycieli i uczniów. Pomocą zostanie objętych ok. 244 tysięcy osób. Zabezpieczyliśmy na ten cel 25 mln zł, pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nie mogliśmy tych środków przeznaczać na zakup sprzętu informatycznego, dlatego wprowadziliśmy możliwość refakturowania już poniesionych kosztów na płyny do dezynfekcji i środki ochrony indywidualnej. Dzięki temu JST mogą dziś dodatkowe środki przeznaczyć na wzmocnienie systemów IT i dokupienie sprzętu - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Wysokość grantu dla danego samorządu zależała od liczby uczniów i nauczycieli z poszczególnych gmin i powiatów w ogólnej liczbie uczniów i nauczycieli w całym województwie, na podstawie Systemu Informacji Oświatowej. Najwyższe dotacje otrzymały: Gmina Miasto Szczecin (6,07 mln zł), Miasto Koszalin (1,9 mln zł), Gmina Miasto Stargard (817 tys. zł), Gmina Miasto Świnoujście (513 tys. zł), Gmina Police (502 tys. zł), Powiat Stargardzki (480 tys. zł), Gmina Gryfino (448 tys. zł), Gmina Goleniów (395 tys. zł).

Samorządy będą mogły wydatkować przydzielone środki do końca grudnia 2020 roku.

Rekord w tłuczeniu kokosów | ESKA XD - Coś dobrego #6