Świat

Kolejna strzelanina w USA. Zginęła trójka dzieci. Nagranie mrozi krew w żyłach

2023-03-28 7:37

Tragiczny dzień dla Stanów Zjednoczonych. W Nashville doszło do ataku na prezbiteriańską szkołę. Uzbrojona kobieta zabiła trzech 9-letnich uczniów i troje dorosłych. Policja zastrzeliła zabójczynię. Nagranie wstrząsa, zdjęcia również.

Kolejna strzelanina w USA. Zginęło 6 osób

Zabójczynią okazała się 28-letnia Audrey Hale uzbrojona w dwa karabiny szturmowe i pistolet. Według policji uczęszczała niegdyś do The Covenant School. Dokładnie zaplanowała atak. Nie są jeszcze znane motywy jej zbrodni.

W The Covenant School kształci się blisko 200 uczniów, od przedszkola do szóstej klasy. Mieści się ona w zamożnej dzielnicy Nashville Green Hills, a jej personel liczy około 50 osób. W szkole przeprowadzono program szkoleniowy na wypadek strzelaniny

Według AP poniedziałkowa tragedia trwała około 14 minut. Policja otrzymała zgłoszenie o strzelaninie w szkole w Nashville o godz. 10:13 czasu lokalnego. Funkcjonariusze przeszukiwali pierwszą kondygnację, kiedy usłyszeli strzały dochodzące z drugiego poziomu. Dwóch z pięcioosobowego zespołu otworzyło ogień i zabiło podejrzaną.

Rzecznik policji Don Aaron wyjaśnił, że w szkole nie ma stałej obecności policji, ponieważ prowadzi ją kościół.

- Mieszkańcy Nashville, Doug i ja modlimy się za Was i jesteśmy załamani po kolejnej strzelaninie w szkole, która pochłonęła tyle niewinnych istnień. Nie jesteśmy bezsilni, aby to powstrzymać. Kongres musi uchwalić zakaz sprzedaży broni szturmowej - napisała na Twitterze wiceprezydent Kamala Harris.

Co ważne, w 2023 roku w Stanach Zjednoczonych doszło już 89 strzelanin w szkołach (definicja z użyciem broni palnej).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE