Strzelanina w szkole w USA. Media: zginęło troje dzieci

i

Autor: Flickr.com Zdjęcie poglądowe

Świat

Strzelanina w szkole w USA. Nie żyje sześć osób

2023-03-27 19:53

Co najmniej troje dzieci i trzy osoby dorosłe zginęły w strzelaninie w szkole podstawowej w stanie Tennessee w USA. Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 marca. Informacje o ataku podała lokalna policja.

Kolejna strzelanina w USA. Sprawczyni ataku została zastrzelona

Policja z Nashville w stanie Tennessee w USA poinformowała o strzelaninie, jaka miała miejsce w Covenant School w Nashville. Napastniczka, 28-letnia kobieta zginęła podczas interwencji funkcjonariuszy - przekazała lokalna policja. W wyniku ataku zginęło sześć osób - troje dzieci i trzy osoby dorosłe. 

Troje dzieci z ranami postrzałowymi przewieziono na oddział pediatryczny; po przybyciu stwierdzono zgon całej trójki - poinformował rzecznik szpitala Uniwersytetu Vanderbilta, cytowany przez NBC.

Uczestniczymy w interwencji w The Covenant School, udzielamy pomocy wielu poszkodowanym - informowała wcześniej lokalna straż pożarna.

Dodano, że utworzono punkt, w którym rodzice mogą odebrać ze szkoły swoje dzieci. Do założonej w 2001 r. prywatnej, chrześcijańskiej szkoły uczęszcza ok. 200 uczniów. Placówka prowadzi oddziały przedszkolne oraz klasy 1-6.

Były siatkarz Jastrzębskiego Węgla wprost o szansach w Lidze Mistrzów! Nikodem Wolański wymienia atuty polskich zespołów

QUIZ. Ssak, ptak czy gad? Co to za zwierzę? Bądź jak tarzan i zdobądź komplet!

Pytanie 1 z 10
Czym jest turkuć podjadek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE