Kiedy koniec budowy stadionu Pogoni Szczecin? “Były problemy z dostawami” [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-27 14:56

Stadion Miejski w Szczecinie rośnie w oczach. Obecnie trwają prace przy wykończeniu wschodniej trybuny obiektu. Wykonawca rozpoczął też działania nad budową ostatniej, północnej części stadionu. Prezydent Piotr Krzystek przyznał, że ostatnie miesiące były bardzo trudne. Kiedy inwestycja będzie zakończona?

Pandemia i inne trudności miały wpływ na prace na stadionie. Piotr Krzystek uspokaja:

- Bardzo trudny 2020 rok zakończył się sukcesem. Mimo wielu perturbacji z dostawami i z różnymi problemami wywołanymi pandemią wykonawca bardzo dzielne realizuje projekt. Termin zakończenia prac w połowie 2022 roku jest na dziś niezagrożony - powiedział prezydent Szczecina. 

Stadion Pogoni Szczecin w budowie

Kiedy kibice będą mogli zasiąść na nowych trybunach? Dopiero wtedy, gdy zniesione zostaną obostrzenia.

- Jeśli rząd wróci do strefowania, które kiedyś ogłosił, to wtedy z automatu, przy obecnych liczbach związanych z zakażeniami, będzie możliwość wpuszczenia 25 proc. Myślę, że 1 lutego nie będzie takiego poluzowania. Jesteśmy gotowi na przyjęcie kibiców. Mamy dostosowany system sprzedaży biletów, catering. Piłkarze też czekają na doping. Bardzo chcemy, żeby ten moment nastąpił jak najszybciej - zaznacza prezes Jarosław Mroczek.

Na kibiców czeka ok. 8 tys. gotowych miejsc. Łącznie stadion będzie mógł pomieścić 21 163 widzów. Całkowity koszt inwestycji to ponad 360 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected].

Pogoń Szczecin walczy o mistrzostwo, Ty powalcz w quizie!

Pytanie 1 z 10
Gdy Pogoń ostatni raz skończyła sezon na podium, to mistrzem została: