eurowizja

Eurowizja. Ruslana wygrała Eurowizję 2004 prawie 20 lat temu. Jak na przestrzeni lat zmieniała się Ruslana Lyzhychko?

2024-04-16 15:52

Eurowizja 2024 coraz bliżej, a my powoli wspominamy poprzednich zwycięzców. Postanowiliśmy cofnąć się o 20 lat do Eurowizji 2004, którą wygrała Ruslana z Ukrainy. Już wtedy kobieta wywoływała spore kontrowersje. Obecnie bardzo angażuje się w działalność polityczną. Jak na przestrzeni lat zmieniała się Ruslana Lyzhychko? Musisz zobaczyć te zdjęcia!

Eurowizja 2004. Ruslana Łyżyczko wygrywa konkurs

Ruslana Lyzhychk urodziła się 24 maja 1973 roku we Lwowie. Już od dziecka wiedziała, że pisana jest jej kariera muzyczna. Rozpoczęła ją już w 1996 roku wygrywając festiwal Słowiański Bazar w Witebsku. Później wydawała już płyty, które pokrywały się platynami. W 2004 roku Ruslana została wybrana jako reprezentantka Ukrainy na Eurowizji 2004 w Turcji. Już przed konkursem była faworytką dziennikarzy i bukmacherów - jak się okazało, mieli rację. Ruslana wygrała Eurowizję 2004 z utworem "Wild Dances". Wyruszyła potem w europejską trasę, przez którą trafiła do szpitala z powodu przemęczenia. Po opuszczenie placówki chwilę "odpoczęła" i ruszyła w kolejne trasy. Występowała gościnnie w preselekcjach, a nawet w Polsce na "Wiankach". Ruslana użyczyła też swojego głosu do Grand Theft Auto IV.

Tak Luna wspiera LGBT+ przed Eurowizją 2024!

Ruslana Lyzhychko i zawieszona kariera

Ruslana zawiesiła karierę muzyczną w 2014 roku z powodu zaangażowania w politykę. Choć czasami występuje na różnych festiwalach, skupia się właśnie na polityce. Była mocno krytykowana za m.in wsparcie środowiska LGBT oraz występu podczas jednego z obozów letnich dla młodych homoseksualistów w Holandii. Aktywnie też wspierała pomarańczową rewolucję w Ukrainie, przez co jeszcze bardziej była krytykowana przez wielu fanów. Obecnie Rusłana często apeluje do światowych przywódców o wsparcie Ukrainy w wojnie z Rosją

A jak zmieniała się na przestrzeni lat Ruslana? Zobacz w galerii zdjęć!