Eurowizja 2023 - Paula

i

Autor: Youtube/archiwum własne

Eurowizja 2023

Eurowizja 2023. Przesłuchałam wszystkie piosenki! Pozytywne i negatywne zaskoczenia [OPINIA]

2023-03-17 10:36

Eurowizja 2023 w Liverpoolu coraz bliżej. Trwają powoli pierwsze imprezy promocyjne, próby też za jakiś czas będą. Mamy całą stawkę, więc postanowiłam przesłuchać wszystkie utwory, ocenić je oraz wybrać osiem największych zaskoczeń. Zarówno pozytywnych jak i negatywnych.

Eurowizja 2023. Moje największe pozytywne zaskoczenia

Po przesłuchaniu wszystkich piosenek postanowiłam zebrać 10 moich największych zaskoczeń. Nie tylko pozytywnych, ale i negatywnych. Zostały one stworzone na podstawie występów preselekcyjnych i oficjalnych wideo.

Armenia - "Future Lover" - piosenka na Eurowizję 2023

Moje największe zaskoczenie pozytywne? Armenia. Spodziewałam się czegoś bardziej tanecznego, a dostałam mocną balladę, która z każdym przesłuchaniem zostaje mi coraz bardziej w głowie. Nie przeszkadza mi nawet rap, który jest wręcz ciekawym smaczkiem. Brunette, dobra robota!

Austria - „Who the Hell is Edgar?” - piosenka na Eurowizję 2023

Na pewno ciekawym utworem, który osobiście uwielbiam, będzie Austria. „Who the Hell is Edgar?” Takie pytanie będzie zadawał sobie każdy po przesłuchaniu tej piosenki. Jest to bardziej zabawny występ niż poważny. Muzycznie naprawdę dobrze skonstruowany, wokalnie? Dowiemy się w maju. Całościowo bardzo mnie zaskoczyło I cieszy mnie, że taką stronę idą Austriacy.

Czechy - „My Sister’s Crown” - piosenka na Eurowizję 2023

Etnika też jest potrzebna na Eurowizji. W tym roku postawiły na nią reprezentantki Czech, które w swoim utworze łączą cztery języki: czeski, bułgarski, angielski I… ukraiński. Piosenka podczas pierwszego przesłuchania wprowadziła mnie w niezwykły trans, po którym chciałam kolejny raz jej słuchać. Dziewczyny z Vesny robią niesamowitą robotę.

Słowenia - „Carpe Diem” - piosenka na Eurowizję 2023

Słowenia, choć wypuszcza co roku jakościowe kawałki, brakuje im zazwyczaj mocy. W tym roku bardzo mnie zaskoczyli. Joker Out brzmią jak dobrzy, zawodowi rockmeni. Zostaje kwestia występu, gdzie kompletnie aktualnie nic nie wiadomo.

Finlandia - „Cha Cha Cha” - piosenka na Eurowizję 2023

Brakuje piosenki z charakterem? Myślę, że tutaj idealnie będzie pasować Finlandia. Käärijä zdecydowanie zaskakuje samą kompozycją, która z prawie hard rocka przeskakuje na… pop. Do tego występ, na którym dosłownie dzieje się naprawdę sporo (był on na preselekcjach I ma zostać dopracowany). Choć nie należy do moich ulubionych, muszę przyznać, że to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń.

Eurowizja 2023. Mój największy zawód oprócz Loreen

Trzy piosenki wywołały we mnie niestety ogromny smutek. Miałam ogromne oczekiwania, ale szybko one upadły.

Szwecja - Tattoo - piosenka na Eurowizję 2023

Największym moim zawodem, niestety, jest utwór Szwecji. Będę w mniejszości, choć Loreen jest faworytką do wygrania Eurowizji 2023. Występ jest zrobiony naprawdę na niesamowitym poziomie (Szwedzi przenoszą staging z Melodifestivalen na scenę Eurowizji), ale reszta… Nie kupiła mnie. Jakbym cofnęła się w czasie o jakieś 10 lat. Tak brzmi Tattoo. Natomiast patrząc na jej sławę, jestem świadoma, że powinna spokojnie znaleźć się w TOP 10, jak nie sięgnie po wygraną.

Belgia - „Because of You” - piosenka na Eurowizję 2023

Jednym z kolejnych negatywnych zaskoczeń jest dla mnie Belgia. Miałam przyjemność oglądać belgijskie preselekcje i było tam mnóstwo dobrych, charakterystycznych piosenek. Dostaliśmy bardzo prosty dance, który nie do końca zachwyca.

Polska - „Solo” - piosenka na Eurowizję 2023

Do dziś jest głośno po polskich preselekcjach „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!". Wygrała w nich Blanka, jednak wokół wyboru pojawiło się mnóstwo kontrowersji i plotki o rezygnacji. Samo „Solo” jest bardzo prostym utworem, który brzmi jak stworzony w rumuńskiej wytwórni muzycznej. Owszem, to radiowa piosenka, ale czy na Eurowizję? Zawiódł mnie ten wybór, niestety.

Eurowizja 2023. Moja ocena wszystkich utworów!

Przesłuchują wszystkie, 37 utworów na Eurowizję 2023, wypisałam ich zarówno mocne, jak i słabe strony. Zebrałam moje opinie w jedno miejsce oraz oceniłam w skali 1-10. Zobacz, co sądzę o poszczególnych piosenkach na Eurowizji 2023!

Eurowizja 2023. Gdzie i kiedy konkurs?

Pomimo wybrania Ukrainy w 2022 roku, konkurs zostanie zorganizowany w Wielkiej Brytanii. Na miasto gospodarza wybrano Liverpool. Eurowizja 2023 odbędzie się od 9 do 13 maja 2023 roku. W Polsce będzie można oglądać go na TVP1, ale również na kanale Youtube Eurowizji. Transmisja od godziny 21. Półfinały do 23, finał zazwyczaj do maksymalnie godziny 2 w nocy. Podczas całego Konkursu Piosenki Eurowizyjnej wystąpi łącznie 37 krajów.

Prowadzącymi Eurowizję 2023 będą: Graham Norton, Julija Sanina, Alesha Dixon oraz Hannah Waddingham.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE