Blanka nie pojedzie na Eurowizję?

i

Autor: Instagram/PAP/Mateusz Marek

"Solo" to plagiat?! Coraz większe kontrowersje wokół Blanki. Pojedzie na Eurowizję?

2023-03-07 15:05

Nie milkną echa po wyborach Blanki jako reprezentantki Polski w Konkursie Piosenki Eurowizyjnej w Liverpoolu. Jak nie afera wokół głosowania, to pojawił się zarzut o... plagiat! Czy faktycznie "Solo" brzmi jak hit rumuńskiej wokalistki? Sprawdźcie i się sami przekonajcie!

Blanka splagiatowała znany utwór?

Szczecinianka wykonała utwór "Solo" podczas koncertu "Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję", jednak ten hit jak na razie wywołał więcej kontrowersji niż radości. Po ogłoszeniu wyników znany dziennikarz muzyczny, Marek Sierocki nazwał to "słonecznym rytmem". Jednak słysząc "Solo" można odnieść wrażenie "gdzie ja to słyszałem?!".

Z pomocą przyszli internauci. Zauważyli oni ogromne podobieństwo w ułożeniu utworu do "Up" znanej rumuńskiej wokalistki INNA. Oprócz podobnego klimatu, teledyski też za wiele się nie różnią. Fani mają rację? Inspiracja? Czy plagiat?

INNA - UP

Blanka - SOLO

Blanka wystartuje w Eurowizji? Jest nieustannie atakowana

Ludzie nie odpuszczają Blance. Wiele osób uważa, że doszło do ustawienia konkursu, jednak TVP do tego się nie odnosi. Fani jednak nie odpuszczają. Od niedzieli w social mediach dosłownie kipią. Wszędzie widać komentarze dotyczące polskich preselekcji oraz samej Blanki. Twitter, Tiktok, Facebook.

Blanka ogłosiła na swoim Instagramie, że rozpoczyna już pracę nad występem w Liverpoolu, więc nie zamierza zrezygnować z udziału w Eurowizji 2023.

Sonda
Czy słyszysz podopieństwo pomiędzy "Up" a "Solo"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE