Blanka nie pojedzie na Eurowizję 2023? Wokalistka komentuje sprawę. OGAE Polska apeluje do TVP

2023-02-28 9:55

Nie opadły jeszcze emocje po niedzielnych polskich preselekcjach, które wyłoniły reprezentanta na Eurowizję 2023. Po licznych kontrowersjach wybrano wokalistkę ze Szczecina, Blankę. Na swoim Instagramie skomentowała, czy pojedzie na konkurs oraz reakcje fanów na jej zwycięstwo.

Blanka pojedzie na Eurowizję? Zabrała głos w tej w sprawie

Nie milkną echa po preselekcjach „Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję!”. Konkurs zorganizowało TVP. Po burzliwym głosowaniu, licznych problemach z dźwiękiem i nagłośnieniem, wygrała Blanka z utworem „Solo”. Drugie miejsce zajął Jann z piosenką „Gladiator”. Na trzecim miejscu uplasował się Dominik Dudek z „Be Good”.

Fani namiętnie komentują wydarzenia, w związku z licznymi podejrzeniami o brak transparentności w głosowaniu, żądają od Blanki, aby zrezygnowała z wystąpienia w Konkursie Piosenki Eurowizyjnej 2023. Odniosła się do tego na swoim Instagramie, a dokładniej na Instastories.

- Jestem cały czas w szoku po wygranej. Dziękuję Wam z całego serca. […]. Planujemy już z ekipą występy i oczywiście też ten w Liverpoolu. Padają pierwsze konkrety i plany. Chcę zrobić wspaniałe show – powiedziała Blanka.

Tym samym potwierdziła, że wystąpi w Konkursie Piosenki Eurowizyjnej w Liverpoolu.

Tak Blanka wygrywała polskie preselekcje! Zobacz na zdjęciach.

Blanka dostaje groźby? Internauci nie szczędzą w słowach

Po konkursie media zawrzały. Szczególnie portale społecznościowe. Ludzie, którzy interesują się Eurowizją tylko podczas polskich preselekcji oraz finałów, namiętnie komentowali wybór Blanki na reprezentantkę Polski. Niestety, nie zawsze one były konstruktywną krytyką! Grożono jej nawet śmiercią. Na jakiś czas EBU wyłączyło komentarze pod postem na Instagramie dot. wyboru Blanki.

Wokalistka skomentowała to na swoim Instagramie, jednocześnie dziękując Jannowi za wsparcie.

Chciałabym podziękować Jannowi. Jesteś wspaniały artystą i cudownym człowiekiem. Dziękuję za wsparcie oraz rozmowę za kulisami po wynikach. […] Oboje nie rozumiemy tak ogromnej fali czystego hejtu, która się na mnie wylewa. Nie rozumiem w w jaką stronę to zmierza. Przyznam, że jest mi przykro, ale działam dalej – podsumowała Blanka.

Blanka i jej hit "Solo". Występ podczas preselekcji

Polskie media eurowizyjne żądają transparentności. Wysyłają komunikat w tej sprawie

Eurowizja.org, OGAE Polska, Dziennik Eurowizyjny, Dobry Wieczór Europo, Misja Eurowizja, Let’s talk about ESC. Te media napisały wspólny apel oraz oświadczenie w sprawie niedzielnego konkursu. Chcą wspólnie wywrzeć nacisk na TVP w sprawie opublikowania szczegółowego głosowania jurorów oraz telewidzów. Do tego chcą, aby przyjrzano się sprawie doboru jury.

- Media reprezentujące społeczność fanów Konkursu Piosenki Eurowizji zdecydowały się podjąć wspólne kroki celem poznania dokładnych wyników polskich preselekcji do Eurowizji 2023. Nie są to działania wymierzone w Blankę jako ich zwyciężczynię, a mają doprowadzić do sprawdzenia, czy głosowanie telewidzów i jurorów było zgodne z procedurami i niezależne, czyli spełniające standardy preselekcji w innych krajach europejskich – powiedział Kamil Polewski, redaktor naczelny portalu Eurowizja.org

Listen on Spreaker.
Sonda
Blanka będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2023. To dobry wybór?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE