22 lutego to Dzień Ofiar Przestępstw. Prokuratorzy udzielają bezpłatnych porad

2021-02-22 13:29
prokuratura Szczecin
Autor: Grzegorz Kluczyński

Od poniedziałki do piątku potrwa tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwami, w ramach której prokuratorzy ze Szczecina i regionu będą udzielali darmowych porad.

- W siedzibie Prokuratury Okręgowej przy ul. Stoisława 6 oraz w Prokuraturach Rejonowych Okręgu Szczecińskiego, wyznaczeni prokuratorzy będą pełnili dyżury, w trakcie których pokrzywdzeni przestępstwem, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, będą mogli uzyskać wsparcie oraz informacje na temat przysługujących im uprawnień - wyjaśnia Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka szczecińskiej prokuratury.

Szczecinianie będą mogli zwrócić się o pomoc do wyznaczonego specjalnie w tym celu miejsca.

- Wyznaczeni prokuratorzy będą pełnić dyżur w Okręgowym Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Szczecinie, przy ul. Energetyków 10 - dodaje Macugowska-Kyszka.

Szczegóły akcji oraz daty, godziny i miejsca dyżurów prokuratorów ze Szczecina i regionu można znaleźć na stronie prokuratury.

Podejrzani o kanibalizm stanęli przed sądem w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE