WOŚP 2021 w Szczecinie. Pandemia nie zatrzymała wolontariuszy i jest nowy rekord!

2021-02-22 12:14
Wolontariusze sztabu Make It Funky
Autor: sztab WOŚP Make It Funky

Około 820 tysięcy złotych zebrali kwestujący w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie. To rekord, bo rok temu, na tym etapie mowa była o kwocie 100 tysięcy złotych mniejszej.

Spośród ośmiu sztabów prowadzących zbiórkę w Szczecinie najlepszy wynik, bo 340 tysięcy złotych, uzyskał sztab Make It Funky Production. Jak przyznaje szef sztabu, Sylwester Perowicz, duża w tym zasługa najsłynniejszego wolontariusza w Polsce. 17-letni Łukasz Berezak od lat czynnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy, mimo że sam zmaga się z wieloma poważnymi chorobami. Do wirtualnej skarbonki Łukasza wpłacono ponad 225 tysięcy złotych, prawie dwukrotnie więcej niż w rekordowym do tej pory roku 2018.

W tym roku ze względu na pandemię podczas finału WOŚP nie odbywały się żadne imprezy masowe. Na razie w skali kraju potwierdzono zebranych prawie 130 milionów złotych. Ostateczne wyniki poznamy 7 kwietnia podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Pieniądze zebrane podczas 29. finału WOŚP zostaną przeznaczone na dziecięcą otolaryngologię i zakup sprzętu do diagnostyki głowy.

Raport z anteny 22.02, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE