Wolontariusze sztabu Make It Funky

i

Autor: sztab WOŚP Make It Funky

WOŚP 2021 w Szczecinie. Pandemia nie zatrzymała wolontariuszy i jest nowy rekord!

2021-02-22 12:14

Około 820 tysięcy złotych zebrali kwestujący w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie. To rekord, bo rok temu, na tym etapie mowa była o kwocie 100 tysięcy złotych mniejszej.

Spośród ośmiu sztabów prowadzących zbiórkę w Szczecinie najlepszy wynik, bo 340 tysięcy złotych, uzyskał sztab Make It Funky Production. Jak przyznaje szef sztabu, Sylwester Perowicz, duża w tym zasługa najsłynniejszego wolontariusza w Polsce. 17-letni Łukasz Berezak od lat czynnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy, mimo że sam zmaga się z wieloma poważnymi chorobami. Do wirtualnej skarbonki Łukasza wpłacono ponad 225 tysięcy złotych, prawie dwukrotnie więcej niż w rekordowym do tej pory roku 2018.

W tym roku ze względu na pandemię podczas finału WOŚP nie odbywały się żadne imprezy masowe. Na razie w skali kraju potwierdzono zebranych prawie 130 milionów złotych. Ostateczne wyniki poznamy 7 kwietnia podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Pieniądze zebrane podczas 29. finału WOŚP zostaną przeznaczone na dziecięcą otolaryngologię i zakup sprzętu do diagnostyki głowy.

Raport z anteny 22.02, godz.10
Sonda
Czy wspierasz akcje charytatywne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE