Kobiety PRL

i

Autor: NAC/Wikipedia Commons

quiz

Najpiękniejsze kobiety w PRL. To za nimi biegali mężczyźni. Sprawdź, co o nich wiesz w tym QUIZIE

2023-12-02 9:26

Czas PRL to okres udany nie tylko dla polskiego sportu, ale też dla kinematografii. To wtedy pojawiły się gwiazdy polskiego kina takie jak Beata Tyszkiewicz. Mało kto wie, że wtedy też karierę rozpoczęła pierwsza żona Romana Polańskiego oraz ulubienica sekretarza partii. Zobacz, czy rozpoznasz najpiękniejsze kobiety PRL po zdjęciach i krótkich opisach

Kobiety w PRL

Kobieta w PRL nie miała łatwo. Jej życie było przepełnione problemami, nie tylko przez nadmiar pracy, ale też braki produktów w sklepach. Wiele matek musiało wykazać się kreatywnością, aby zdobyć np. szampon. Pomimo tych trudności, kobiety sobie doskonale radziły i potrafiły stworzyć ciepły dom.

Wiele z pań decydowało się na karierę aktorską, choć i tutaj często były trudności. Oprócz ról w filmach znanych reżyserów, wiele z nich wybijało się dzięki graniu w ekranizacjach lektur. Panie musiały też się mierzyć z rolami, które pasowały idealnie władzy. Często musiały grać towarzyszki pracy i matki Polki. W wielu produkcjach te role uzupełniały się.

Groby SEKSBOMB PRLu Ich kariery ZNISZCZYŁ alkohol i depresja l Niezapomniani

A czy poznajesz wszystkie najpiękniejsze aktorki z czasów PRL? Zrób nasz prosty QUIZ!

Oto najpiękniejsze kobiety PRL. Do nich wzdychali mężczyźni! Wiesz o nich wszystko? Zrób nasz QUIZ!

Pytanie 1 z 9
To jedna z ulubionych aktorek Andrzeja Wajdy. Znana z roli Izabeli Łęckiej w "Lalce".
Beata Tyszkiewicz

PRL – kiedy był ten okres?

Czas trwania PRL datuje się na 1944-1989 rok. PRL to skrót nazwy Polska Rzeczpospolita Ludowa, jednak do 1952 nazywano ją po prostu Rzeczpospolitą Polską. Kraj pozostawał wtedy pod dominacją wpływów radzieckich w tzw. bloku wschodnim. Rządy w Polsce sprawowała Polska Partia Robotnicza.

Tak wyglądały panny młode w czasach PRL!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE