Zarekwirowane wuwuzele! Echa wizyty prezesa Kaczyńskiego w Starachowicach

2022-01-27 12:07
WYNOCHA
Autor: Dawid Bąk

Jak informowaliśmy w połowie stycznia Jarosław Kaczyński odwiedził Starachowice. Wziął udział w mszy świętej upamiętniającej 9. rocznicę śmierci swojej matki, Jadwigi Kaczyńskiej. Podczas tegorocznej wizyty, część mieszkańców miasta dość mocno zamanifestowała swój sprzeciw pod kościołem. Były gwizdy i okrzyki "Wynocha". Na miejscu interweniowała policja. Czy nałożyła jakieś kary?

Zarekwirowane wuwuzele! Echa wizyty prezesa Kaczyńskiego w Starachowicach. Tak było 16.01.22 w Starachowicach. Zobaczcie!

Policjanci w dniu 16 stycznia w Starachowicach przy ul. Radomskiej legitymowali osoby na podstawie art. 15 ust 1 pkt 1 Ustawy o Policji, zgodnie z którym, Policja w celu zapobiegania i wykrywania przestępstw i wykroczeń wykonując czynności operacyjno–rozpoznawczych, dochodzeniowo–śledczych i administracyjno-porządkowych ma prawo do legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości. Policjanci na osoby wylegitymowane nie nakładali grzywien w drodze mandatów karnych - informuje Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP w Starachowicach.

policja
Autor: Dawid Bąk

W Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach na podstawie art. 54 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, prowadzone są czynności wyjaśniające w celu ustalenia, czy istnieją podstawy do wystąpienia z wnioskami o ukaranie za wykroczenie z art. 51 Kodeksu wykroczeń - dodaje Kusiak. Zatrzymania przedmiotów w postaci trąbek dokonano na podstawie art. 44 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenie. Zgodnie z art. 15 ust 1 pkt 5a Ustawy o Policji, policjanci mają prawo do obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych, a w przypadku czynności operacyjno-rozpoznawczych i administracyjno-porządkowych podejmowanych na podstawie ustawy – także i dźwięku towarzyszącego tym zdarzeniom  - powiedział rzecznik.

O czym mówił prezes Kaczyński w Starachowicach? O tym tutaj:

Przypomnijmy: Jednym z powodów tegorocznych protestów pod Kościołe Wszystkich Świętych, było przekształcenie Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w szpital jednoimienny. W związku z tą decyzją placówka medyczna jest przeznaczona tylko dla pacjentów chorych na COVID-19.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Kto to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Nie jestem dość sprytny, by kłamać.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE