W Mircu otwarto nowoczesny Posterunku Policji. Zaglądamy do środka

i

Autor: Świętokrzyska Policja W Mircu otwarto nowoczesny Posterunku Policji. Zaglądamy do środka

W Mircu otwarto nowoczesny Posterunek Policji. Zaglądamy do środka [GALERIA]

2022-03-25 15:41

W piątkowe przedpołudnie 25.03 została otworzona nowa siedziba Posterunku Policji w Mircu. Po 4 latach od odtworzenia policyjnej komórki organizacyjnej w tej miejscowości, pięciu funkcjonariuszy ma obecnie do dyspozycji nowy parterowy budynek o użytkowej powierzchni 140 m2, w którym będą mogli sprawnie i skutecznie realizować zadania, na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Przypomnijmy. Na terenie gminy Mirzec do dnia 31 marca 2012 roku funkcjonował Posterunek Policji będący w strukturach Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Po jego likwidacji bezpośredni kontakt mieszkańców z policjantami był możliwy dzięki funkcjonującemu punktowi przyjęć, gdzie pełnili dyżury dzielnicowi. Podczas konsultacji społecznych, które odbyły się w 2016 roku mieszkańcy okolicznych miejscowości, upatrujący w utworzeniu tej jednostki możliwość zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszami, zawnioskowała o odtworzenie posterunku Policji. Ostatecznie Posterunek Policji w Mircu zaczął funkcjonować w styczniu 2018 roku. Już rok później, w lutym 2019 roku ruszył pierwszy etap pracy, którego celem było wybudowanie nowego budynku posterunku Policji, który ostatecznie został ukończony w marcu bieżącego roku.

Dzięki inwestycji o wartości blisko 2 200 000 złotych powstał parterowy budynek o użytkowej powierzchni 140 m2,w którym znajduję się poczekalnia, pokoje biurowe, pomieszczenia gospodarcze, szatnia z węzłem sanitarno – higienicznym, serwerownia oraz garaż. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w nowe umeblowanie, sprzęt teleinformatyczny i techniczny tak, aby pełniący tu służbę policjanci mogli sprawnie i skutecznie realizować zadania, na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Przy posterunku powstał także parking wewnętrzny dla pracowników Policji, a także parking dla interesantów z 4 miejscami postojowymi, w tym dla osoby niepełnosprawnej. Na dachu budynku została zainstalowana „fotowoltaika” oraz stanął na nim 16 metrowy maszt antenowy.

Dzisiejszy uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. dr Agacie Malaśińskiej – Nagórny przez Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach podinsp. Pawła Szczepaniaka. W uroczystości udział wzięli: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof Lipiec, Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz funkcjonariusze Posterunku Policji w Mircu.

W Mircu otwarto nowoczesny Posterunku Policji. Zaglądamy do środka

i

Autor: Świętokrzyska Policja W Mircu otwarto nowoczesny Posterunku Policji. Zaglądamy do środka
W Mircu otwarto nowoczesny Posterunku Policji. Zaglądamy do środka

i

Autor: Świętokrzyska Policja W Mircu otwarto nowoczesny Posterunku Policji. Zaglądamy do środka

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE