Uratowali myszołowa potrąconego przez samochód. Jak i gdzie to się stało?

2021-01-07 22:01
myszołów
Autor: Świętokrzyska Policja

Taką niezwykłą postawą mogą pochwalić się policjanci z Pińczowa. To oni uratowali myszołowa potraconego przez samochód osobowy w miejscowości Podłęże. Drapieżnik trafił do ptasiego azylu w Złotej, gdzie przejdzie rehabilitację.

Wczoraj rano policjanci interweniowali w związku ze zgłoszoną kolizją drogową w miejscowości Podłęże. Na miejscu okazało się, że osobowy Hyundai potracił ptaka, który tuż przed nadjeżdżającym pojazdem wyleciał z pobocza i uderzył w przednią część samochodu - informują funkcjonariusze .

myszołów
Autor: Świętokrzyska Policja

Zwierzę żyło, ale z uwagi na uszkodzenie skrzydła nie mogło odlecieć. Dlatego też policjanci z pomocą strażaków pochwycili go, a następnie przewieźli do Ptasiego Azylu „Ptakolub” znajdującego się w Złotej, w powiecie pińczowskim.

Jak się później dowiedzieliśmy, ptak doznał złamania kości w lewym skrzydle. Czeka go długa rehabilitacja. Niestety jeszcze nie wiadomo czy myszołów kiedykolwiek będzie mógł wrócić do samodzielnego życia na wolności.

Jelonek ze starachowickich lasów trafił do leśnej osady w Kole
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE