Polska - Argentyna: WYNIK meczu na żywo. Trudny początek Polaków!

Autor: //IPAPRESSITALY_IPA_IPA40209247/Credit:/IPA/SIPA/2309110858 / EAST NEWS Polska - Argentyna: WYNIK meczu na żywo. Trudny początek Polaków!

SPORT

Polska wygrała ważny mecz z Argentyną! Jest o krok od Igrzysk Olimpijskich w Paryżu!

2023-10-06 12:06

Wynik meczu Polska - Argentyna 6 października 2023 jest wręcz kluczowy dla sytuacji w grupie kwalifikacyjnej. Polska przed tym spotkaniem miała komplet czterech zwycięstw, natomiast rywale odnieśli trzy zwycięstwa, przegrywając z Kanadą. Jaki jest wynik Polska - Argentyna 2023? Kto wygrał? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

1. Polska - Argentyna: wynik meczu
  2. POLSKA 3:1 ARGENTYNA (25:23, 23:25, 28:26, 25:20)
  3. Kwalifikacje Olimpijskie siatkarzy 2023 - tabela, grupa

Polska - Argentyna: wynik meczu jest kluczowy dla sytuacji w grupie kwalifikacyjnej. Polscy siatkarze już przed tym spotkaniem byli na dobrej drodze do awansu na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, ale świetną dyspozycję należało potwierdzić w spotkaniu z brązowymi medalistami Igrzysk Olimpijskich z Tokio. Było wiadome, że to właśnie Argentyna po pokonaniu Belgii 3:2 pozostaje drugą reprezentacją w walce o bilet do Paryża. I to z nimi biało-czerwoni stoczą bój o pierwsze miejsce. Trzecią natomiast Kanada, która po czterech meczach miała na koncie dziesięć punktów i traciła do liderów jeden punkt. Jeśli zastanawiacie się, jaki jest wynik Polska Argentyna 6.10.2023, to dobrze trafiliście!

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy 2023: TERMINARZ i tabela po meczu Polska Meksyk

KAMIL SEMENIUK O ATMOSFERZE W KADRZE SIATKARZY. TE SŁOWA MÓWIĄ BARDZO WIELE

Polska - Argentyna: wynik meczu

Wynik meczu Polska - Argentyna 6.10.2023 na żywo podrzucaliśmy w tym miejscu. Piąte spotkanie eliminacji do IO 2024 rozpoczęło się o godzinie 10:00. Pierwszego seta wygrała reprezentacja Polski, ale sporo błędów biało-czerwoni popełnili w zagrywce. Dwa razy w ciągu seta musieli nadrabiać czteropunktową stratę. Udało się to zrobić pod koniec seta. W drugim secie ponownie sporo błędów Polaków. Wyglądał niemalże identycznie, jak pierwszy. Z tym, że w kluczowym momencie nie udało się odrobić straty. Początek trzeciego seta wyrównany. Obie drużyny szły punkt za punkt. W pewnym momencie biało-czerwoni mieli przewagę 12:9. Później zrobiło się 16:10, a więcej błędów popełniali atakujący Argentyny. Przy stanie 19:16 Polacy zaczęli grać gorzej i Argentyńczycy odrobili straty. Końcówka 3. seta była bardzo nerwowa. Ostatecznie wygraliśmy na przewagi 28:26. Mieliśmy 14 błędów, ale 8 asów serwisowych. Polacy nerwowo zaczęli czwartego seta, ale szybko opanowali emocje. Udało się wyjść na prowadzenie 10:7, ale później stracili kontrolę nad spotkaniem. Rywale odrobili straty po wielu naszych błędach. Później to ponownie biało-czerwoni przejęli inicjatywę i ponownie imponowała nasza zagrywka. Sporo błędów popełniali natomiast Argentyńczycy.

POLSKA 3:1 ARGENTYNA (25:23, 23:25, 28:26, 25:20)

Polska pokazała świetną formę w spotkaniu z Meksykiem, potwierdziła ją w spotkaniu z Argentyną. To była 22. z rzędu wygrana biało-czerwonych w oficjalnych rozgrywkach. Serię rozpoczęli jeszcze w trakcie Ligi Narodów, a mistrzostwa Europy zakończyli z kompletem zwycięstw.