Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 - kiedy są? Z kim zagra Polska? [DATA, MECZE]

2022-05-27 16:01
Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio siatkówka
Autor: AWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń sportowych tego roku. Już wkrótce najlepsi siatkarze staną do rywalizacji o tytuł Mistrza Świata. Polscy kibice mają nadzieję, że naszej reprezentacji znów uda się wygrać. Kiedy odbędzie się turniej? Z kim zagramy?

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 z pewnością spowodują wiele emocji wśród Polaków. Jeśli jakiś sport daje nam nadzieje na spełnienie marzeń o tytule mistrza, to właśnie siatkówka. Nic więc dziwnego, że ta dziedzina sportu ma w naszym kraju wielu fanów. Kibice już odliczają dni do rozpoczęcia najważniejszego turnieju siatkarskiego. Przypominamy, że aktualnym mistrzem świata jest Polska. Czy uda nam się obronić tytuł? Z pewnością nie będzie to proste, jednak wierzymy w siłę naszej drużyny. Kiedy rozpoczyna się siatkarski mundial 2022? Gdzie się odbędzie? Z kim zmierzy się reprezentacja Polski? Sprawdź niżej.

ZOBACZ TAKŻE: Mundial 2022 - kiedy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze?

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 - DATA, MIEJSCE

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 już wkrótce. Tegoroczny turniej rozpocznie się 26 sierpnia. Finał zaplanowano na 11 września. Z pewnością wiele osób nie wie, że tegoroczny siatkarski mundial odbędzie się w Polsce. Oprócz naszego kraju gospodarzem będzie również Słowenia.

ZOBACZ TAKŻE: Anglicy ocenili szanse Polski na Mundialu w Katarze. Nie jest dobrze

Sonda
Myślisz, że Polska wygra Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022?

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 - grupa Polski

Z kim Polska zagra na Mistrzostwach Świata w siatkówce 2022? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu kibiców. Znamy już naszych rywali w fazie grupowej turnieju. Polska znalazła się w grupie C, a naszymi rywalami będą Bułgaria, Stany Zjednoczone oraz Meksyk.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze