Mecze Polski CZERWIEC 2022 - kiedy, gdzie i z kim gra Polska? [HARMONOGRAM, DATY]

i

Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER / EAST NEWS Mecze Polski CZERWIEC 2022 - kiedy, gdzie i z kim gra Polska? [HARMONOGRAM, DATY]

Mecze Polski CZERWIEC 2022 - kiedy, gdzie i z kim gra Polska? [HARMONOGRAM, DATY]

2022-06-04 19:16

Kiedy gra Polska? Gdzie się odbędą mecze Polski? Z kim gra reprezentacja? Warto znać odpowiedzi na te podstawowe kwestie, ponieważ czeka nas emocjonujący czerwiec. Obejrzymy kilka ciekawych spotkań, które będą drobnym przetarciem przed tym, co czeka piłkarzy reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze. Poznajcie terminarz i harmonogram już teraz.

Spis treści

  1. Mecze Polski CZERWIEC 2022 - kiedy?
  2. Mecze Polski CZERWIEC 2022 - gdzie?
  3. Mecze Polski CZERWIEC 2022 - z kim gra Polska?

Mecze Polski czerwiec 2022 - kiedy, gdzie i z kim gra Polska? Daty oficjalnie są zaprezentowane, tak samo jak znani są rywale, więc już teraz wiemy, że czekają nas ogromne emocje. Kiedy gra Polska w czerwcu 2022? Pierwsze emocje czekają nas na samym początku miesiąca. Reprezentacja prowadzona przez Czesława Michniewicza po udanych barażach i awansie na mistrzostwa świata w Katarze rozpocznie walkę w Lidze Narodów. Na dobre rozpoczęcie zmagań na biało-czerwonych czeka kadra narodowa Walii. Pojedynek odbędzie się na stadionie we Wrocławiu. Będzie to jednak pierwszy z kilku rywali, z którym zagrają Polacy na koniec wiosny. Z kim mecze Polski? Gdzie się odbędą mecze Polski 2022? Rozpiskę serwujemy poniżej.

KIEDY GRA IGA ŚWIĄTEK? Wyniki meczów Świątek i DRABINKA online. O KTÓREJ gra Świątek?

Czesław Michniewicz [CAŁA PRAWDA] Kim jest nowy selekcjoner? | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #45

Mecze Polski CZERWIEC 2022 - kiedy?

Kiedy gra Polska 2022? Mecz numer 1 w walce o punkty w Lidze Narodów zgodnie z zapowiedziami odbędzie się na początku czerwca. 1 dnia tego miesiąca do naszego kraju przylecą piłkarze Walii z Garethem Bale w składzie. Tydzień później, to Polacy wybiorą się w podróż. Polecą do Brukselii, gdzie na stadionie Króla Baudouina zmierzą się z Belgią. Trzy dni później przyjdzie czas na trzeci pojedynek w ramach Ligi Narodów. Z Belgii piłkarze Michniewicza wybiorą się na Feyenoord Stadium w Rotterdamie, a zagrają tam z Holandią. Na koniec wiosennej rywalizacji wrócą do Polski i zmierzą się w rewanżowym spotkaniu z Belgią. Pojedynek odbędzie się na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Oto dokładna rozpiska:

  • 1 czerwca 2022: Polska - Walia, Wrocław
  • 8 czerwca 2022: Belgia - Polska, Bruksela
  • 11 czerwca 2022: Holandia - Polska, Rotterdam
  • 14 czerwca 2022: Polska - Belgia, Warszawa

Mecze Polski CZERWIEC 2022 - gdzie?

Gdzie się odbędą mecze Polski? Wrocław, Bruksela, Rotterdam i Warszawa, to kierunki, a tak naprawdę miasta, w których pojawi się reprezentacja prowadzona przez Czesława Michniewicza. 

Mecze Polski CZERWIEC 2022 - z kim gra Polska?

Z kim gra Polska w czerwcu 2022? Zgodnie ze statystykami na stronie internetowej hppn.pl, tylko z jedną reprezentacją jesteśmy faworytem. Chodzi o Walię, z którą rozegraliśmy 8 meczów i mamy 5 zwycięstw, 1 porażkę i 2 remisy. Z tym, że z Walią ostatni raz mierzyliśmy się w 2009 roku. We wrześniu i listopadzie 2020 roku naukę gry w piłkę zaserwowali nam Holendrzy. Polska przegrała wtedy 1:0 i 1:2, w ramach Ligi Narodów. W sumie z tym rywalem rozegraliśmy 17 mecżów, z czego mamy 3 zwycięstwa, 6 remisów i 8 porażek. Nieco lepiej wygląda statystyka meczów z Belgią. Zagraliśmy 19 pojedynków, 7 wygraliśmy, 6 remisowaliśmy i 6 przegraliśmy. Znów trzeba mieć na uwadze to, że ostatni pojedynek odbył się w 2007 roku. Wtedy dwie zwysięskie bramki strzelił Euzebiusz Smolarek.

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na MŚ w Katarze?