Formuła 1

Autor: HOCH ZWEI/HochZwei/East News

F1 GP Austrii 2019 - kto zwyciężył? [PROGRAM, WYNIKI]

2019-06-30 18:07

Mistrzostwa Świata Formuły 1 to zawsze niesamowite widowisko. Kilkunastu kierowców, którzy z jak najszybszą prędkością próbują prześcignąć się nawzajem na torze, zapewniają całe spectrum emocji publiczności i telewidzom. Grand Prix 2019 będzie dla nas o tyle niezwykłe, że po kilku latach przerwy ponownie za kierownicą zobaczymy Roberta Kubicę. Jak wygląda tegoroczny program imprezy? Sprawdź na ESKA.pl już teraz.

Grand Prix Austrii - program wyścigu został już opublikowany. Wszyscy fani motoryzacji czekali na ten czas z utęsknieniem. To już dziewiąta eliminacja Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2019. Pierwszy wyścig miał miejsce w marcu. W tym roku, o tytuł mistrza świata rywalizuje aż 20 kierowców. Wśród nich znajdziemy Roberta Kubicę, który po ośmiu latach przerwy zdecydował się na powrót do Formuły 1. Tytułu bronił będzie natomiast Lewis Hamilton, który w całej swojej karierze zwyciężył aż pięć razy.

Formuła 1 Grand Prix Austrii - program wyścigu

Tegoroczne Grand Prix odbędzie się w dniach 28 - 30 czerwca 2019 roku na torze Red Bull Ring w Spielbergu. O zwycięstwo zawalczy 20 kierowców. W piątek, 28 czerwca odbędą się pierwsze treningi, kwalifikacje oraz konferencja prasowa. Dzień później, 29 czerwca rozpoczną się już pierwsze wyścigi. Między godziną 10:25 a 11:10 zmierzą się ze sobą reprezentancji Formuły 3, a o godzinie 16:45 Formuły 2. Najbardziej emocjonująco zapowiada się jednak 30 czerwca. Tego dnia, na godzinę 15:10 zaplanowano wyścig Formuły 1. Czas trwania to 53 okrążenia bądź równe dwie godziny.

Formuła 1 GP Austrii 2019 - wyniki

Aktualizacja: Zwycięzcą tegorocznego Grand Prix został Max Verstappen z Red Bulla. To szóste zwycięstwo w karierze holenderskiego rajdowca. Faworyt wielu kibiców - Lewis Hamilton znalazł się dopiero na 5. pozycji. A jak na tle konkurencji poradził sobie powracający po latach Robert Kubica? Polak zajął ostatnią, dwudziestą pozycję.

Czy Robert Kubica wygra Grand Prix Austrii?