Złodzieje samochodów zatrzymani. Ukradli pojazdy warte prawie 1,4 mln zł

2022-12-02 11:43

Zatrzymano pięć osób podejrzanych o kradzieże luksusowych aut i paserstwo - informuje śląska policja. Mężczyźni ukradli m.in. osiem samochodów wartych prawie 1,4 miliona złotych. To kolejna realizacja w sprawie - zamieszanych w ten proceder jest już ponad 20 osób.

Kolejni złodzieje samochodów zostali zatrzymani przez policjantów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach we współpracy z konterrorystami z Poznania i Bydgoszczy zatrzymali pięć osób, które są podejrzane o kradzieże luksusowych aut i paserstwo.

- Mężczyznom w wieku od 31 do 46 lat przedstawiono łącznie 116 zarzutów. Zatrzymani ukradli m.in. 8 samochodów marki BMW z terenu Niemiec o wartości prawie 1,4 mln złotych - relacjonują mundurowi. 

Policjanci zabezpieczyli dwa samochody o wartości ponad 200 tys. zł oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów. Podejrzani zostali objęci dozorem. Mundurowi - na poczet przyszłych kar - zabezpieczyli gotówkę w kwocie 76 tys. zł. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 

Ponadto kolejnych dwóch podejrzanych zostało doprowadzonych na czynności z aresztów śledczych, gdyż przebywają tam w związku z popełnianiem innych przestępstw.

Jak informuje śląska policja, jest to kolejna realizacja w sprawie - zamieszanych w przestępczy proceder było łącznie 26 osób.

- Z uwagi na obszerność zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego sprawy poszczególnych podejrzanych są sukcesywnie wyłączane do odrębnego prowadzenia. W efekcie czego kierowane są akty oskarżenia do właściwych sądów. Na chwilę obecną wobec ośmiu podejrzanych prokurator z Prokuratury Okręgowej w Katowicach skierował cztery akty oskarżenia. W stosunku do trzech osób zapadły już prawomocne wyroki skazujące na kary bezwzględnego pozbawienia wolności - czytamy. 

Złodzieje samochodów zatrzymani na Śląsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE