Wzrosła liczba górników zakażonych koronawirusem. Kolejne dwie kopalnie wznawiają fedrunek

2020-06-01 12:08 NAU
Wzrosła liczba górników zakażonych koronawirusem. Kolejne dwie kopalnie wznawiają fedrunek
Autor: PGG Już niemal 4 tysiące górników ze śląskich kopalń ma koronawirusa

Już u blisko 4 tysięcy górników ze śląskich kopalń wykryto zakażenie koronawirusem. Sytuacja nieco się stabilizuje, ale zakażonych wciąż przybywa. Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała w raporcie z 1 czerwca, że ma w spółce ponad 2 tysiące zakażonych górników. Tymczasem dwie kopalnie PGG wznawiają wydobycie po przerwie na badania przesiewowe.

Koronawirus w kopalniach. Jest już 4 tysiące zakażonych górników. Kopalnie wznawiają prace

Do blisko 4 tysięcy wzrosła liczba chorych górników śląskich kopalń. Epicentrum zakażeń występuje teraz w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Tam z wirusem walczy teraz blisko 2 tysiące pracowników dołowych. Większość to górnicy z KWK Pniówek. Tak przedstawia się liczba zakażeń koronawirusem w poszczególnych kopalniach JSW:

  • Pniówek - 1510,
  • Zofiówka - 515,
  • Jastrzębie-Bzie - 10,
  • Borynia - 10,
  • Budryk - 4.

Na kwarantannie przebywa obecnie 250 pracowników JSW.

ZOBACZ także: 1000 plus na wakacje. Rząd zmienia zasady. Kiedy dostaniemy bon na wypoczynek w kraju?

Koronawirus w PGG. Nie zwiększa się liczba zakażonych górników

Optymistyczne wiadomości płyną z kolei z Polskiej Grupy Górniczej. W tej największej spółce górniczej nie zwiększa się już liczba zakażonych górników.

- Jeżeli chodzi o Polską Grupę Górniczą to widzimy wyraźny spadek osób, będących na kwarantannie. Część osób z kwarantanny powraca już do pracy, a liczba osób zakażonych utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie - wyjaśnia Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.

Dzisiaj, 1 czerwca po tygodniowej przerwie w wydobywaniu węgla do pracy wracają górnicy z Kopalni Ruch Bielszowice i Pokój w Rudzie Śląskiej. Górnicy stanowią niemal połowę wszystkich chorych na Covid -19 spośród blisko 8,3 tys. chorych w całym regionie.

W ostatnich dni w KWK Ziemowit wykryto 9 przypadków zakażeń wśród pracowników tej kopalni. Ponad 500 zakażeń wykryto w czasie badań przesiewowych w KWK Zofiówka. O tym ognisku mówił właśnie Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia na konferencji prasowej. To właśnie kopalnia Zofiówka, a nie kopalnia Ziemowit jest obecnie dużym ogniskiem koronawirusa.

ZOBACZ także: Uczeni z Częstochowy opracowali lek, który pomaga chorym na COVID-19. To przełomowe odkrycie [AUDIO]

Półnagi mężczyzna biegał po DTŚ w Chorzowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.