1000 plus na wakacje. Rząd zmienia zasady. Kiedy dostaniemy bon na wypoczynek w kraju?

2020-06-02 12:44 Arkadiusz Nauka
1000 złotych na wakacje. Rząd zmienia zasady. Kiedy dostaniemy bon na wypoczynek w kraju?
Autor: pixabay.com Rząd zmienił zdanie w sprawie bonów na wakacje?

1000 plus na wakacje. Rząd ma nowy pomysł jak wesprzeć polską branżę turystyczną w czasach kryzysu. Pojawiają się jednak wątpliwości, co do formy tego wsparcia. Kiedy zostanie wprowadzony program 1000 plus? Kiedy dostaniemy bony na wakacje. Kto może dostać 1000 złotych na wakacje od rządu? Czy program w ogóle zostanie wprowadzony w życie?

Spis treści

  1. 1000 plus na wakacje. Nowe zasady. Komu przysługuje bon na wakacyjny wypoczynek. Jak go dostać?
  2. 1000 plus na wakacje. Kto może otrzymać bon na wakacje?
  3. 1000 plus na wakacje - zasady. Na co można wydać 1000 złotych?
  4. Nie będzie 1000 plus na wakacje? Rząd rozważa zmianę planów

1000 plus na wakacje. Nowe zasady. Komu przysługuje bon na wakacyjny wypoczynek. Jak go dostać?

Wciąż nie została uchwalona ustawa dotycząca nowego świadczenia 100 plus na wakacje. Rząd już od dłuższego czasu zapowiada, że chce wesprzeć branżę turystyczną i hotelarską. W jaki sposób? Przekazując Polakom bony o wartości 1000 złotych na wakacyjny wypoczynek latem 2020 roku w Polsce. Takie rozwiązanie sprawi, że Polacy będą mogli wyjechać na krajowe wakacje, bo otrzymają dofinansowanie do wczasów. Jednocześnie dzięki temu zostawią pieniądze w polskich kurortach i ośrodkach wypoczynkowych. Jadwiga Emiliewicz, minister rozwoju bony na wakacje 2020 porównywała do voucherów, które otrzymują górnicy.

ZOBACZ także: Mapy Google znowu mają głos Jarosława Juszkiewicza. Protesty użytkowników przyniosły skutek [WIDEO]

1000 plus na wakacje. Kto może otrzymać bon na wakacje?

Program 1000 plus na wakacje ma kosztować w sumie 7 miliardów złotych. Wsparcie dla polskich wczasowiczów w wysokości 1000 złotych mogą otrzymać jedynie osoby zatrudnione na etacie. I, co ważne, bony o wartości 1000 złotych na wakacje otrzymają tylko osoby zarabiające mniej niż 5200 złotych brutto miesięcznie. Dodajmy jeszcze, że za nasz bon turystyczny w 2020 roku w 90 proc. zapłaci państwo, a 10 proc. kosztów pokryją pracodawcy.

ZOBACZ także: Kibice wracają na stadiony już od 19 czerwca! Szybko poszło. Pandemii już nie ma?

1000 plus na wakacje - zasady. Na co można wydać 1000 złotych?

Nowy program społeczny ma sprawić, że Polacy w tym roku nie zrezygnują z wakacji i wesprą polską branżę turystyczną i hotelarską. Na co możemy przeznaczyć bon turystyczny z programu 1000 plus na wakacje?

  • na noclegi,
  • na przewodników,
  • na atrakcje turystyczne.

Nie będzie 1000 plus na wakacje? Rząd rozważa zmianę planów

Wielu Polaków już zaczęło planować letni wypoczynek. Dzięki programowi 1000 plus na wakacje pewnie wielu z nas mogłoby nieco bardziej zaszaleć na tegorocznych wakacjach. Świadczenie 1000 plus na wakacje wciąż jednak w praktyce nie weszło w życie, a rządzący mają wątpliwości czy w ogóle taki program wprowadzić.

Mamy na biurku różnego rodzaju propozycje, które są bardziej celowanymi propozycjami do poszczególnych firm, branży, segmentów, które najbardziej ucierpiały - powiedział Piotr Muller, rzecznik rządu.

Czy to oznacza, że jednak nie dostaniemy 1000 plus na wakacje? Niestety jest to możliwe, bo rząd rozważa, żeby zamiast rozdawać bony turystyczne, dać przedsiębiorcom z branży turystycznej i hotelarskiej bezpośrednie wsparcie finansowe.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.