Wyniki II tury wyborów samorządowych w Knurowie. Kto został prezydentem?

i

Autor: Facebook Wyniki II tury wyborów samorządowych w Knurowie. Kto został prezydentem?

Wybory 2024

Wyniki II tury wyborów samorządowych w Knurowie. Kto został prezydentem?

W niedzielę 21 kwietnia mieszkańcy Knurowa po raz drugi poszli do urn, aby wybrać prezydenta miasta Knurów. Choć frekwencja nie była wysoka, to w czasie niedzielnego głosowania poznaliśmy nowego prezydenta tego miasta.

Wyniki II tury wyborów w Knurowie

W II turze wyborów samorządowych w Knurowie w niedzielę wygrał Tomasz Rzepa - bezpartyjny kandydat startujący z KWW Wspólnie dla Knurowa. Jego rywalem o fotel prezydenta był Bogdan Leśniowski z KWW Wasz Knurów. Tomasz Rzepa zdobył ponad 600 głosów więcej od swojego rywala i to on będzie teraz pełnił funkcję prezydenta miasta Knurów. Tak wyglądały wyniki w II turze:

  • Tomasz Rzepa - 53,18 proc. czyli 5 152 głosów
  • Bogan Leśniowski - 46,82 proc. czyli 4 536 głosów

Tak głosowano w I turze 7 kwietnia

Tomasz Rzepa wygrał również w I turze uzyskując podobny wynik, co w wyborach 21 kwietnia. Wtedy również na niego zagłosowało ponad 5 tysięcy mieszkańców Knurowa. Tak wyglądały wyniki w I turze: 

  • Maciej Kandzior - 14,56 proc. czyli 1 854 głosów
  • Wojciech Kołodziej - 18,95 proc. czyli 2 413 głosów
  • Bogdan Leśniowski - 24,78 proc. czyli 3 155 głosów
  • Tomasz Rzepa - 41,72 proc. czyli 5 312 głosów

Kim jest Tomasz Rzepa?

Tomasz Rzepa urodził się 10 września 1970 roku w Knurowie. Był pracownikiem Kopalni Knurów-Szczygłowice. Był też kuratorem społecznym ds. rodzinnych i nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Gliwicach. Był radnym rady miasta, a w ostatniej kadencji jej przewodniczącym.