Katarzyna Kuczyńska-Budka

i

Autor: Katarzyna Kuczyńska-Budka

Wybory

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Gliwicach. Kto został prezydentem Gliwic? Wyniki II tury

W niedzielę, 21 kwietnia, odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Gliwicach mieszkańcy wybierali prezydenta miasta. O urząd prezydenta rywalizowali Katarzyna Kuczyńska-Budka i Mariusz Śpiewok. Kto zwyciężył i został prezydentem Gliwic?

Wybory samorządowe 2024. Tak głosowano w Gliwicach

W drugiej turze wyborów prezydenckich 21 kwietnia w Gliwicach zmierzyli Katarzyna Kuczyńska-Budka (KO) i dotychczasowy zastępca prezydenta Mariusz Śpiewok, która startował jako kandydat Koalicji dla Gliwic stworzonej przez Zygmunta Frankiewicza.

Przypomnijmy, że w I turze na Katarzynę Kuczyńską-Budkę zagłosowało 23 689 osób, co przełożyło się na 38,62 proc, poparcia, a na Mariusza Śpiewoka -  17 061 osób - 27,82 proc.

Ile głosów dostali pozostali kandydaci w I turze?

  • Chmielewski Łukasz 20,01 proc. poparcia
  • Glowienka Marcin 3,81 proc. poparcia
  • Gornig Kajetan 9,75 proc. poparcia

Wybory samorządowe 2024. Kto został prezydentem Gliwic?

W niedzielę, 21 kwietnia po godz. 21 stacje TVP, TVN i Polsat przedstawiły szacunkowe wyniki wyborów prezydenckich dla Krakowa, Rzeszowa i Wrocławia, oparte na badaniach exit poll przeprowadzonych przez Ipsos.

Mamy oficjalne i ostateczne wyniki wyborów w Gliwicach

PKW przekazała wyniki II tury w Gliwicach. Jak wynika z danych ze 100 proc. obwodów głosowania w ponownym głosowaniu, Katarzyna Kuczyńska-Budka uzyskała 50,56 proc. poparcia, a Mariusz Śpiewok 49,44 proc. poparcia. Zatem w Gliwicach wygrała Katarzyna Kuczyńska-Budka. Jest nowym prezydentem Gliwic.

Listen on Spreaker.