W Dąbrowie Górniczej niewidomi szkolą urządników. Pokazują im jak to jest nie widzieć [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-02-07 13:40

Jak czuje się osoba niewidoma w Urzędzie Miejskim i z jakimi problemami się boryka? W Dąbrowie Górniczej odbyły się szkolenia urzędników. Wyposażeni w specjalne okulary zaburzające widzenie pracownicy urzędu spacerowali po budynku, próbowali wypełnić dokumenty, aby poczuć się jak osoba słabowidząca lub niewidoma.

Niewidomi szkolili urzędników w Dąbrowie Górniczej

Osoby niewidome w urzędach się gubią, nie potrafią znaleźć odpowiedniego wydziału, czy wypełnić samodzielnie papierów.

- Na szczęście bardzo często urzędnicy są uprzejmi i nam te problemy rozwiązują poprzez prowadzenie nas od biura do biura. Pomagają nam wypełniać dokumenty. Nie jest najgorzej, ale wiadomo każdy chciałby być jak najbardziej samodzielny i nie utrudniać urzędnikom pracy - powiedział nam Sławomir Cywka ze Stowarzyszenia W Labiryncie.

Warsztaty zatytułowane „Dostępność urzędu dla osób niewidomych i słabowidzących” są kontynuacją akcji „Nasze miasta (nie) kuleją.

Jej uczestnicy wyposażeni z specjalne okulary zaburzające widzenie, na wózkach, z chodzikami spacerowali po mieście i korzystali z komunikacji. W ten sposób sprawdzali czy przestrzeń miejska jest przyjazna dla osób borykających się z różnego rodzaju ograniczeniami.

Zobaczcie na filmie jak osoby niewidome szkolą urzędników w Dąbrowie Górniczej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE