Zdejmij maskę, włącz myślenie. Artysta ze Śląska stworzył kontrowersyjny mural [FOTO]

i

Autor: Facebook/Franek Mysza Taki mural Franka Myszy powstał w rudzkiej dzielnicy Bykowina

"Zdejmij maskę, włącz myślenie". Artysta ze Śląska stworzył kontrowersyjny mural [FOTO]

2020-05-18 9:08

Wydaje się, że pandemia koronawirusa w naszym kraju nieco wyhamowała, dlatego też wiele osób zaczęło poddawać w wątpliwość to, czy wirus z Chin w ogóle istnieje. Niestety do tego grona dołączyli też niektórzy znani artyści czy streetwriterzy. W swoich dziełach namawiają do... ściągania masek.

Franek Mysza apeluje o zdejmowanie masek? Kontrowersyjna grafika śląskiego streetartowca

Pandemia koronawirusa w Polsce wciąż trwa. Cały czas obowiązkowe jest też zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Być może te przepisy zostaną złagodzone w kilku regionach Polski, ale na pewno nie na Śląsku, gdzie zakażeń mamy najwięcej. Obecnie odnotowano tu blisko 5,4 tys. potwierdzonych przypadków zakażeń wirusa z Chin.

Tymczasem coraz więcej osób poddaje w wątpliwość to, czy pandemia koronawirusa w ogóle istnieje. Dodatkowo pojawiają się głosy, że noszenie masek jest pozbawione sensu. Oliwy do ognia dodał Franek Mysza, znany śląski streetartowiec. Pochodzący z Rudy Śląskiej artysta stworzył kontrowersyjną grafikę na jednym z garaży w rudzkiej dzielnicy Bykowina. Widzimy na niech charakterystyczną postać myszy, która apeluje o... włączenie myślenia. Wyżej widnieje napis "Zdejmij maskę".

Internauci komentują dzieło Franka Myszy. "Ten projekt wzbudza pewną dozę niesmaku"

Artysta pochwalił się swoim nowym dziełem w mediach społecznościowych. Zdjęcie murala było opatrzone podpisem "Zdejmij maskę, włącz myślenie. #Plandemia Francisco Mysz". Choć odbiór nowego dzieła Franka Myszy spotkało się raczej z pozytywnym odbiorem to pojawiły się też głosy krytyczne.

- Francisco Ratón kibicuje temu co robisz, bo robisz to naprawdę dobrze, ale pierwszy raz ten projekt wzbudza pewną dozę niesmaku politycznego... myślę, że subiektywne poglądy polityczne nie powinno być wyrażane publicznie - skomentował jeden z internautów.

- Ten post nie ma nic wspólnego z polityką. Może chodziło mi o mentalną maskę, a może nie... - odpowiedział tajemniczo Franek Mysza.

Jak oceniacie nowe dzieło artysty z Rudy Śląskiej. Czy nakłanianie do zdejmowania masek w czasie trwania pandemii to wolność artystycznego przekazu czy niebezpiczna głupota?

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE