Kolejne miasta na Śląsku i w Zagłębiu otwierają przedszkola. Jak wygląda opieka nad dziećmi w nowych warunkach?

2020-05-18 11:51
Kolejne miasta na Śląsku i w Zagłębiu otwierają przedszkola
Autor: Pixabay Kolejne miasta na Śląsku i w Zagłębiu otwierają przedszkola

Chorzów i Świętochłowice to kolejne miasta, które otwierają przedszkola. Wcześniej zrobił to Sosnowiec, Będzin czy Racibórz. Jak wyglądają zajęcia w przedszkolach w nowym reżimie sanitarnym? Szczegóły na slask.eska.pl.

Kolejne miasta na Śląsku i w Zagłębiu otwierają przedszkola i żłobki. Po Sosnowcu, Będzinie i Raciborzu na otwarcie tych placówek zdecydowały się Chorzów i Świętochłowice.

W Świętochłowicach na razie uruchomiono cztery przedszkola miejskie. Miasto wdrożyło procedury bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Utworzono małe grupy, w których może przebywać max. 12 dzieci tak, aby zapewnić minimalną przestrzeń wynoszącą 4 mkw. na każde dziecko i opiekuna.

Również Chorzów zapewnił w placówkach niezbędne środki higieny osobistej - przyłbice, maseczki i płyny. Utworzono także specjalne miejsca izolacji. Pomimo tego swoje dzieci do przedszkoli zapisało zaledwie ok. 20 proc. rodziców.

Jednak nie wszystkie miasta zdecydowały się otwarcie przedszkoli. Gliwice i Tychy przesunęły ten termin o kolejny tydzień. Również Katowice najwcześniej przedszkola otworzą najwcześniej od 25 maja.

COŚ DOBREGO #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE