Tani węgiel jest w kopalni Bobrek dostępny od zaraz. Aż się infolinia zablokowała

Tani węgiel jest do kupienia od razu z kopalni Bobrek Piekary w Bytomiu. Kolejek nie ma. Największy problem to dodzwonienie się na infolinię i zarejestrowanie na odbiór w konkretnym dniu i konkretnej godzinie. Zainteresowanie węglem jest tak duże, że infolinia się zablokowała. Cena węgla jest bardzo atrakcyjna.

Kopalnia Bobrek Piekary w Bytomiu należąca do spółki Węglokoks Kraj oferuje do sprzedaży tani węgiel wprost z kopalni. Kupić go można luzem lub w workach. W przeciwieństwie do systemu sprzedaży PGG, który uruchomił sklep internetowy, węgiel z Bobrka sprzedawany jest tradycyjnym sposobem. Trzeba się tylko dodzwonić na infolinię i zarejestrować. I tu jest właśnie jedyny problem.

- Nie ma kolejek po węgiel z jednego prostego powodu. Przy rejestracji każdy klient ma wyznaczony dzień i godzinę załadunku węgla. Dlatego sprzedaż odbywa się płynnie – podkreśla Jarosław Latacz rzecznik prasowy grupy Węglokoks SA, która poprzez spółkę Węglokoks Kraj oferuje węgiel z Bobrka.

Cena węgla. Ile kosztuje węgiel z Bobrka?

Obecnie cena węgla produkowanego w kopalni Bobrek w Bytomiu waha się od 1414,50 zł/tonę do 1845 zł/tonę.

Aktualny cennik węgla opałowego

  • Węgiel kostka 1414,50 zł/tonę
  • Węgiel orzech I 1414,50 zł/tonę
  • Węgiel ekogroszek Skarbek luz 1599 zł/tonę
  • Węgiel ekogroszek Skarbek worki 1845 zł/tonę
  • Worki 25 kg – 46,13 zł/sztukę

Na sprzedaż węgla obowiązuje limit do 3 ton.

Jak kupić węgiel na Bobrku?

Największym problemem zakupu węgla z kopalni Bobrek w Bytomiu jest dodzwonienie się na infolinię sprzedażową nr 32-717-11-00. Mimo, że każdej doby czynna jest tylko w godzinach od 8 do 11, każdej doby spółka odnotowuje około 2,5 miliona prób połączeń - informatycy są pewni, że taka ilość połączeń świadczy o próbie zablokowania infolinii, dlatego jej obsługę zlecono specjalistycznej firmie.

- Na jednym telefonie mam sygnał ale nikt nie odbiera , na drugim ciągle przepraszają , u koleżanki sygnał zajęty non stop – informuje jedna z kobiet, która chce się dodzwonić na infolinię.

- Ja nawet nie mam sygnału, od razu mnie rozłącza – dodaje druga.

Podobne problemy mają wszyscy chętni. Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać na dogodną chwilę

Ile trzeba czekać na węgiel?

Gdy już znajdziemy się w rejestrze i otrzymamy termin odbioru węgla, całą procedura przyspiesza.

- Dziś osobiście odebrałam węgiel z kopalni. Byłam 5.15. Transport wyjechał o 10 załadowany. Pomimo że byłam osobiście, dla kierowcy wypełniałam pełnomocnictwo, dodatkowo kierowca musiał wypełnić oświadczenie o przewozie węgla. Na rejestracji potrzebny jest dowód osobisty kierowcy, oraz dowody rejestracyjne samochodu plus naczepy. Płatność za węgiel po załadunku – informuje Agnieszka Góral, która kupiła węgiel z Bobrka.

Każdej doby kopalnia Bobrek sprzedaje 1000 ton węgla. Klienci indywidualni kupić mogą do 3 ton, natomiast instytucje do 25 ton.

- W tym ostatnim przypadku chcemy czasowo ograniczyć sprzedaż do 10 ton -  poinformował prezes Węglokoksu Kraj Grzegorz Wacławek.

Staruszka ROZEBRAŁA STODOŁĘ, żeby mieć drewno na opał!

Posłuchaj, jak do zimy szykują się mieszkańcy najbiedniejszej polskiej gminy!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE