Węgiel PGG sprzedawany w kopalni

i

Autor: PGG Węgiel po tysiąc złotych - zapowiedział prezes PiS

PGG. Nowe zasady sprzedaży węgla. Jak kupić węgiel w kopalni w dodatkowe dni?

PGG zmieniła zasady sprzedaży węgla. Będzie go można kupić w dodatkowych dniach - poniedziałki, środy i piątki od godz. 16. Dodatkowa sesja sprzedażowa ma ułatwić zakup mieszkańcom. Cena węgla ma pozostać na niezmienionym poziomie – to najnowsze wiadomości na temat sprzedaży węgla w PGG.

Największy producent węgla opałowego w Polsce to Polska Grupa Górnicza. PGG sprzedaje węgiel ze swoich kopalni wyłącznie przez sklep internetowy. Limit jednorazowej transakcji zakupu węgla opałowego luzem został zmieniony na 2 tony. Do tej pory było 3 tony (do sierpnia było to 5 ton). Limit jednorazowej transakcji zakupu węgla konfekcjonowanego czyli w workach (ekogroszku) wynosi 1 t.

Jak kupić węgiel w PGG

Zasady sprzedaży węgla w PGG oficjalnie uległy zmianie. Spółka górnicza tłumaczy to rozszerzeniem oferty e-sklepu pod względem towarowym, jak i organizacyjnym w warunkach wyjątkowego kryzysu i deficytu paliw.

Ile węgla można kupić. Limity sprzedaży

Jak udało się nam ustalić sklep internetowy Polska Grupa Górnicza S.A. uruchomił nowe dodatkowe sesje zakupowe w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16. Oferowane będą wtedy wyłącznie miały węglowe (nie tylko luzem, ale też konfekcjonowane w jednotonowych opakowaniach typu big-bag).

Cena węgla pozostaje bez zmian.

PGG jest pod presją ceny węgla. Z jednej strony wyjątkowa koniunktura i stale rosnący popyt zachęcają do podnoszenia ceny, z drugiej strony coraz częściej politycy głośno sprzeciwiają się śrubowaniu cen producenta, które dodatkowo nakręcają ceny u pośredników i na składach opału. Dzisiaj cena 1520 za ekogroszek PGG przekłada się na 5 000 zł tego samego węgla w składzie opału.

- Aby nie blokować niepotrzebnie ruchu klientów kupujących przez internet typowe sortymenty węgla we wtorki i czwartki, odrębne sesje zakupowe stworzono dla tych gospodarstw domowych, które mają techniczną możliwość spalania miałów i chcą się zaopatrzyć w ten sortyment węgla opałowego -informuje Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy PGG. 

Cena węgla PGG

Od 8 września 2022 ceny węgla w PGG:

  • Pieklorz, Karlik Ekogroszek workowany - 1770 zł/tona
  • Pieklorz, Karlik Ekogroszek luz - 1520/ zł/ tona
  • Retopal Ekogroszek luz - 1520 zł/tona
  • Greenpal Ekomiał - 1335 zł/tona
  • Węgiel Orzech, Groszek luz - 1420 lub 14710 zł/tona, w zależności od kopalni.

Miały węglowe w poniedziałki, środy i piątki kupić będzie można wyłącznie z opcją dostawy do składów KDW, które zajmować się będą odbiorem miałów z kopalń. PGG S.A. oferuje najlepsze jakościowo, wyselekcjonowane miały węglowe, które nadają się do zużycia jako opał dla gospodarstw domowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE