Jak i gdzie kupić tani węgiel? Nie szukaj. To rozwiązanie jest dobre i znacznie tańsze [test]

2023-02-03 10:20
PGG sprzedaje miał energetyczny
Autor: Mariusz Seweryn Miał z PGG jest jakościowo porównywalny z ekogroszkiem

Cena węgla jest wysoka mimo dopłat. Nie wszystkich stać na zakup tony węgla. Kryzys węglowy w Polsce nie zniknął. Tymczasem w sklepie PGG możemy kupić produkt, którego jakość porównywalna jest paliwem kosztującym sporo więcej. Co istotne, można go kupić od ręki. Sprawdzamy, jak wypada w teście spalania w piecu. Wyniki zaskakują.

Polska Grupa Górnicza S.A. produkuje miały węglowe w kopalniach Piast Ziemowit, Staszic Wujek i Jankowice. Ekomiał jest w pełni dostępny dla klientów indywidualnych, poszukujących opału dla swych gospodarstw domowych w sezonie grzewczym. A tymczasem traktowany jest jako znacznie gorszy gatunek i stąd zainteresowanie kupnem jest niewielkie. Czy słusznie? Wyniki testu są jednoznaczne.

Miał węglowy PGG: czy opłaca się kupić?

Miał węglowy w PGG to węgiel energetyczny o uziarnieniu do 20 mm, o niskiej zawartości popiołu i spiekalności, bez zanieczyszczeń mułowych, o stabilnych parametrach i względnie wysokiej wartości opałowej. Sprawdza się jako pełnowartościowe paliwo do tradycyjnych kotłów zasypowych lub kotłów miałowych (w ogrodnictwie, ciepłownictwie, ale także w gospodarstwach domowych). Tak rekomenduje dział sprzedaży w sklepie PGG.

Mariusz Seweryn z Telewizji Tychy przeprowadził niezależny test ekomiału Greenpal i był bardzo zaskoczony wynikami. Precyzyjnie ważył miał i to, co zostaje po jego spaleniu. Okazuje się, że wilgotność, zawartość popiołu, spiekalność i czas spalania jest porównywalna z ekogroszkiem średniej jakości.

Ekomiał Greenpal kosztuje dziś 1105 zł za tonę i jest dostępny od ręki. Porównywalny jakościowo ekogroszek w PGG kosztuje nawet 1770 zł za tonę. Czy warto przepłacać?

Test ekomiału 

Zobacz video z wynikami spalania miału

PGG sklep: jak kupić miał?

W celu rozszerzenia oferty dla klientów oraz dla poprawienia dostępności opału i ułatwienia zakupów sklep internetowy PGG S.A. uruchomił trzy dodatkowe sesje sprzedażowe w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.

Na pierwszej sesji w piątek 30 września podaż przewyższała popyt. PGG S.A. wystawiła do sprzedaży 40 tys. ton miałów węglowych, z czego klienci kupili tylko około 10 tys. ton węgla.

Sortyment miałowy jest ciągle dostępny, spółka będzie kontynuować sprzedaż zgodnie z zapowiedziami na kolejnych sesjach w e-sklepie w poniedziałki, środy i piątki. Za każdym razem w e-sklepie udostępnionych zostanie około 30 tys. ton miałów węglowych dla gospodarstw domowych.

Sprzedaż obejmie miały węglowe luzem oraz konfekcjonowane w opakowaniach typu big-bag o wadze 1 tony. Ze względów logistycznych odbioru zakupionych przez klientów węgli miałowych z kopalń dokonują wyłącznie przewoźnicy KDW.

PGG S.A. twierdzi, że oferuje najlepsze jakościowo miały węglowe, które nadają się do zużycia jako opał dla gospodarstw domowych w specjalnie przystosowanych do tego kotłach. Są paliwem bezpiecznym dla użytkowników.

Listen to "Tak oszczędzają Polacy. Siedzą W ZIMNIE, po ciemku i jedzą SUCHY chleb! Ludzie wyjdą na ULICE!" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE