PGG sprzedaje miał energetyczny

i

Autor: Mariusz Seweryn Miał z PGG jest jakościowo porównywalny z ekogroszkiem

Jak i gdzie kupić tani węgiel? To rozwiązanie jest dobre i znacznie tańsze. Zobacz wyniki testu

Cena węgla jest nadal wysoka mimo dopłat i obniżek na świecie. Nie wszystkich stać na zakup tony węgla. Kryzys węglowy w Polsce nie zniknął. Tymczasem w sklepie PGG możemy kupić produkt, którego jakość porównywalna jest paliwem kosztującym sporo więcej. Co istotne, można go kupić od ręki. Sprawdzamy, jak wypada w teście spalania w piecu. Wyniki zaskakują.

Polska Grupa Górnicza S.A. produkuje miały węglowe w kopalniach Piast Ziemowit, Staszic Wujek i Jankowice. Ekomiał jest w pełni dostępny dla klientów indywidualnych, poszukujących opału dla swych gospodarstw domowych w sezonie grzewczym. A tymczasem traktowany jest jako znacznie gorszy gatunek i stąd zainteresowanie kupnem jest niewielkie. Czy słusznie? Wyniki testu są jednoznaczne.

Miał węglowy PGG: czy opłaca się kupić?

Miał węglowy w PGG to węgiel energetyczny o uziarnieniu do 20 mm, o niskiej zawartości popiołu i spiekalności, bez zanieczyszczeń mułowych, o stabilnych parametrach i względnie wysokiej wartości opałowej. Sprawdza się jako pełnowartościowe paliwo do tradycyjnych kotłów zasypowych lub kotłów miałowych (w ogrodnictwie, ciepłownictwie, ale także w gospodarstwach domowych). Tak rekomenduje dział sprzedaży w sklepie PGG.

Mariusz Seweryn z Telewizji Tychy przeprowadził niezależny test ekomiału Greenpal i był bardzo zaskoczony wynikami. Precyzyjnie ważył miał i to, co zostaje po jego spaleniu. Okazuje się, że wilgotność, zawartość popiołu, spiekalność i czas spalania jest porównywalna z ekogroszkiem średniej jakości.

Ekomiał Greenpal kosztuje dziś 1105 zł za tonę i jest dostępny od ręki. Porównywalny jakościowo ekogroszek w PGG kosztuje nawet 1770 zł za tonę. Czy warto przepłacać?

Test ekomiału 

Zobacz video z wynikami spalania miału

PGG sklep: jak kupić miał?

W celu rozszerzenia oferty dla klientów oraz dla poprawienia dostępności opału i ułatwienia zakupów sklep internetowy PGG S.A. uruchomił trzy dodatkowe sesje sprzedażowe w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.

Na pierwszej sesji w piątek 30 września podaż przewyższała popyt. PGG S.A. wystawiła do sprzedaży 40 tys. ton miałów węglowych, z czego klienci kupili tylko około 10 tys. ton węgla.

Sortyment miałowy jest ciągle dostępny, spółka będzie kontynuować sprzedaż zgodnie z zapowiedziami na kolejnych sesjach w e-sklepie w poniedziałki, środy i piątki. Za każdym razem w e-sklepie udostępnionych zostanie około 30 tys. ton miałów węglowych dla gospodarstw domowych.

Sprzedaż obejmie miały węglowe luzem oraz konfekcjonowane w opakowaniach typu big-bag o wadze 1 tony. Ze względów logistycznych odbioru zakupionych przez klientów węgli miałowych z kopalń dokonują wyłącznie przewoźnicy KDW.

PGG S.A. twierdzi, że oferuje najlepsze jakościowo miały węglowe, które nadają się do zużycia jako opał dla gospodarstw domowych w specjalnie przystosowanych do tego kotłach. Są paliwem bezpiecznym dla użytkowników.

Listen to "Tak oszczędzają Polacy. Siedzą W ZIMNIE, po ciemku i jedzą SUCHY chleb! Ludzie wyjdą na ULICE!" on Spreaker.