Oddał strzał z okna, bo zdenerwował go głośny pies

i

Autor: KMP Mysłowice

Chwile grozy

Strzały na osiedlu w Mysłowicach. Pijany sprawca tłumaczył, że zdenerwował go pies

Mężczyzna powiedział policjantom, że jego wnuk nie mógł zasnąć, bo pod blokiem ujadał głośno pies. Postanowił wziąć sprawy we własne ręce. Z szafki nocnej wyjął rewolwer hukowy i oddał strzał w niebo.

W poniedziałek 27 marca mysłowiccy policjanci otrzymali informację, że na jednym z osiedli pijany mężczyzna oddał kilka strzałów z okna. Świadek przypuszczał, że sprawca użył rewolweru.

Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Pijany mężczyzna oznajmił, że wystrzelił przez okno sypialni, bo zdenerwował go ujadający pies pod blokiem. Przez hałasy z zewnątrz jego wnuk nie potrafił zasnąć, dlatego mężczyzna postanowił zadziałać. Wyciągnął pistolet hukowy i strzelił w powietrze. Policjantom tłumaczył, że nie chciał nikogo trafić, a jedynie wystraszyć głośnego psa.

Pijany mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom broń. Był to rewolwer hukowy marki Mateja. W bębenku znajdowało się 5 gumowych kul, 6 sztuk spłonek kapiszonów i 7 sztuk rakiet sygnałowych. Mężczyzna trzymał broń w szafce nocnej.

Mysłowiccy policjanci przewieźli mężczyznę na komisariat. Kiedy wytrzeźwiał, złożył zeznania. Prokuratura zdecydowała o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym. Za swoją lekkomyślność przyjdzie mu słono zapłacić. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE