IEM 2024

Stoiska na IEM Expo 2024 są oblegane. Youtuberzy przyciągają fanów

IEM Expo w Katowicach to miejsce pełne atrakcji. To właśnie tutaj uczestnicy spotykają się z zawodnikami CS2, youtuberami i influencerami. Na stoiskach przygotowanych przez wystawców można zagrać na specjalnych stanowiskach i spotkać interesujących gości.

Bramki tegorocznego IEM Expo otwarte! Około sto osób czekało w kolejce już od 9! Przed wejściem do budynku MCK, można zjeść ciepłe jedzenie z foodtruck’ów. Otwarcie samych drzwi Expo lekko się opóźniło, ale nie przeszkadzało to zebranym przed drzwiami uczestnikom.

Atrakcje IEM EXPO w Katowicach

Jakie atrakcje możecie znaleźć w środku? Duże stanowisko Nintendo, na którym można zagrać w takie gry jak Nintendo Switch Sport, Mariokart, czy Pokemon Scarlet, wszystko na konsolach Nintendo Switch I Nintendo Switch Lite.

Zajmujące ogromną część Expo stanowisko Intel, na którym można zagrać na różnego rodzaju urządzeniach posiadających technologię tej właśnie firmy. Z wyróżniających się można znaleźć komputery Predator, przenośne konsole Claw Series MSI a nawet symulatory Next Level Racing. Można też zapisać się na turniej Counter-Strike 2.

Obok Intela można znaleźć stanowisko Borderlands. Stanowisko jest 18+ i stylizowane jest na Bar Moxxi. Można tam zgrać w grę z serii Borderlands, zapisać się na turniej, wziąć udział w quizach, zrobić sobie zdjęcie 360 oraz, jak na bar przystało, napić się drinków.

Zobacz najlepsze stoiska IEM Expo w Katowicach

Na stanowisku Monster Energy możemy nie tylko kupić napój energetyczny, ale także sprawdzić swoją celność strzelając z pistoletów na rzutki NERF, zagrać w Counter-Strike oraz wylosować coś z maszyny jak w parkach rozrywki.

Dużą popularnością cieszy się też stanowisko Heineken’a, który promuje odpowiedzialną jazdę poprzez możliwość ścigania się na zaawansowanym symulatorze, który imituje nachylenie pojazdu w grze oraz poprzez promowanie piwa 0.0%.

Oczywiście dla zmęczonych jest udostępniona strefa Katowice Miasto Nauki, która pozwala usiąść lub nawet położyć się i przemyśleć do jakiego stanowiska wybrać się dalej.

Z ważnych do odnotowania są też: stanowisko Filharmonii Śląskiej, która pozwala zanurzyć się w świcie muzyki z gier poprzez hologram i okulary VR, stanowisko White.market na którym, oprócz grania o skiny w Counter-Strike 2, można sprawdzić swój czas reakcji, a wreszcie duży escape room. Po raz pierwszy w Expo został zorganizowany escape room w którym można sprawdzić się, czy dacie radę wydostać się z zamknięcia jak bohaterzy waszych ulubionych gier. Dla tych spragnionych znajdzie się stanowisko Nałęczowianki. Przez cały czas organizowane są też różne konkursy na niektórych stanowiskach w których można wygrać przeróżne nagrody. Na pewno nie ma tu miejsca na nudę!