Sosnowiec zaczyna stroić się na Święta. Już w grudniu miasto rozświetlą ozdoby świąteczne

2021-11-29 12:57
Ozdoby świąteczne w Sosnowcu
Autor: UM Sosnowiec Ozdoby świąteczne w Sosnowcu

Ruszył montaż elementów świetlnych, które rozjaśnią miasto już na początku grudnia. Będzie sporo nowości, ale pojawią się też dobrze znane ozdoby.

Będzie między innymi nowa choinka. 16-metrowe drzewko stanie u zbiegu alei Zwycięstwa i 3 Maja. Rozbłyśnie na nim prawie 26 tysięcy lampek LED.

- Zniknie autobus, który tak wszyscy lubili, ale myślę, że będzie nowy, fajny punkt. Będzie to ciuchcia, która pojawi się na patelni. Oprócz tego będziemy mieli balon z gondolą, Mikołaja na motorze, na którym będziemy mogli usiąść, zrobić sobie zdjęcie, będzie też fotopunkt - powiedział nam Paweł Leśniak z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Niespodzianką będzie też... ozdoba na rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Górce Środulskiej.

- Ma być to podświetlone serduszko, a więc symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Myślę, że będzie się to cieszyło sporym zainteresowaniem - powiedział Krzysztof Polaczkiewicz z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Ozdoby świąteczne mają pojawić się we wszystkich dzielnicach miasta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE