Sosnowiec wprowadza zniżki dla zaszczepionych. Taniej będzie można kupić bilet do teatru, czy na basen

2021-12-01 15:47
Zniżki dla osób zaszczepionych w Sosnowcu
Autor: pixabay Zniżki dla osób zaszczepionych w Sosnowcu

Sosnowiec chce nagradzać tych, którzy będą chcieli okazać paszporty covidowe przy wejściu do miejskich instytucji sportowych czy kulturalnych. Na tych, którzy to zrobią czekać będą zniżki na basen czy do teatru.

Jak mówią władze miasta nie chodzi o segregację, ale o to by można było w 100 procentach wykorzystać miejskie obiekty.

- 20-procentowa zniżka to zdecydowanie większy zysk mieszkańców naszego miasta, bo to oni utrzymują te jednostki, niż połowa sali pusta. Te dziwne, nagłe zachowania rządu wpływające negatywnie na sytuację ekonomiczną miasta powodują, że szukamy rozwiązań - powiedział nam prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Zniżki dla chcących okazać paszporty covidowe na miejskie baseny w Sosnowcu zaczną obowiązywać już od najbliższego weekendu.

- Te ulgi będą dotyczyły pływalni krytej przy ulicy Bohaterów Monte Cassino oraz Klimontowskiego Centrum Aktywności Rodzinnej. Tam ulga będzie też dotyczyła osób, które korzystają z basenu i osób, które korzystają z siłowni, czy zajęć fitness - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu Jerzy Górak.

Ponieważ na grudniowe spektakle Teatru Zagłębia bilety już się sprzedały, zniżki zaczną tam obowiązywać od stycznia.

- Będziemy prosili o dobrowolne okazanie paszportu i mamy nadzieję, że nie spowoduje to wycofania się części widzów. Jeśli ktoś powie nie, to mamy jeszcze oświadczenia, które taka osoba może wypełnić. Niestety jeśli ktoś nie okaże paszportu będziemy musieli grzecznie poprosić jednak o zaszczepienie się i powrót do teatru - dodaje dyrektor Teatru Zagłębia w Sosnowcu Iwona Woźniak.

W dniach 1-31 grudnia w Zagłębiowskiej Mediatece i wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, można również skorzystać ze specjalnej oferty dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19.

Osoby, które zechcą okazać się paszportem covidowym, zaświadczeniem ozdrowieńca lub ważnym negatywnym wynikiem testu PCR: otrzymają kartę magnetyczną gratis przy zapisie do biblioteki oraz 20 % rabat przy regulowaniu kar za nieterminowy zwrot książek.

Tymczasem w Sosnowcu rośnie zainteresowanie szczepieniami. O ile we wrześniu i w październiku Powszechny Punkt Szczepień w Sosnowcu odwiedziło średnio po trzy tysiące osób, tak w listopadzie było ich już 9 tysięcy. 20 procent z tych osób, to Ci którzy przyszli zaszczepić się po raz pierwszy.

Od maja do listopada w Powszechnym Punkcie Szczepień w Sosnowcu zaszczepionych zostało 65 tysięcy osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE