Remont ulicy

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Rusza przebudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej

Prace drogowe

Rusza przebudowa newralgicznej arterii w Bielsku-Białej. Będą utrudnienia!

2023-03-26 11:15

Rozpoczyna się przebudowa części ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego, jednej z newralgicznych arterii Bielska-Białej, która prowadzi ruch do strefy przemysłowej. Komunalny Miejski Zarząd Dróg podał, że od poniedziałku ulica zostanie częściowo zamknięta. Będą objazdy.

"W poniedziałek o godzinie 10.00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, w ramach której przewiduje się zamknięcie ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Warszawską (bez ingerencji w to skrzyżowanie) do skrzyżowania z ul. Michała Grażyńskiego (rondo Ofiar Katynia) przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości ruchu na tym skrzyżowaniu” – podał MZD informując, że obowiązywały będą objazdy.

Zarząd poinformował, że zmiana organizacji ruchu związana z zamknięciem ul. Kwiatkowskiego potrwa do 10 marca 2025 roku.

Umowa na modernizację ulicy zawarto w lutym tego roku. Kontrakt wart jest ponad 61 mln zł. Z tej kwoty 35 mln zł pochodzi z rządowego programu Polski Ład, a reszta z budżetu miasta

Przebudowa obejmie odcinek ulicy między rondami NSZZ Solidarność i Ofiar Katynia. Znajdujący się tam 250-metrowy wiadukt, który powstał w latach 70. XX w., zostanie rozebrany. W jego miejsce powstaną dwa nowe obiekty. Przebudowana zostanie ulica i rondo Ofiar Katynia. Powstaną też zejścia i winda łączące ulicę z przystankiem kolejowym Bielsko-Biała Północ.

Ul. Kwiatkowskiego prowadzi do terenów przemysłowych. Od dłuższego czasu jest dostępna jedynie dla pojazdów do 3,5 t.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE