Ruda Śląska: Protest w Hucie Pokój. Pracownicy oflagowali zakład. Domagają się planu naprawczego [WIDEO]

2020-06-03 10:05
Ruda Śląska: Protest w Hucie Pokój. Pracownicy oflagowali zakład. Domagają się planu naprawczego
Autor: Patryk Kosela/Twitter Pracownicy oflagowali zakład

Gorąco w Hucie Pokój. Pracownicy oflagowali zakład. Na transparentach możemy przeczytać m.in. napis "Panie premierze, trwa agonia polskiego hutnictwa. Jakie są postulaty protestujących? Szczegóły na slask.eska.pl.

Gorąca atmosfera w Hucie Pokój. Pracownicy oflagowali zakład

Atmosfera protestu w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej. Pracownicy twierdzą, że trwa agonia polskiego hutnictwa. Oflagowali zakład o apelują do premiera Mateusza Morawieckiego. Chcą dialogu i planu uzdrowienia branży. Wydali specjalne oświadczenie. Czytamy w nim, że strona związkowa rozpoczęła akcję protestacyjną w związku z  "brakiem realizacji porozumienia z dnia 19 września 2019 roku oraz 6 grudnia 2019 roku.

- Mimo prób dialogu i informowania Organów Państwowych o problemach związanych z realizacją porozumienia oraz pogarszającej się kondycji Huty Pokój i całej branży hutniczej, nie widzimy żadnych działań mających zmienić zaistniałą sytuację - napisali związkowcy.

Przypomnijmy, że napięta sytuacja w Hucie Pokój jest już od jakiegoś czasu.

Czytaj więcej: Ruda Śląska: Wiec poparcia dla strajkujących w siedzibie Węglokoksu pracowników Huty Pokój [WIDEO]

Strona społeczna uważa, że Węglokoks nie realizuje porozumień, brakuje też dialogu ze stroną społęczną, a "składanie obietnic przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o uratowaniu Huty Pokój pozostają tylko hasłami, które mogą nigdy nie zostać zrealizowane".

- Jeśli zaistniałą sytuacja nie ulegnie zmianie, strona związkowa będzie zmuszona zaostrzać formy protestu. Nie pozwolimy, by 180-letnie tradycje i ciężka praca wielu pokoleń zostały zniszczone - zapowiedzieli związkowcy.

Protest w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE