Kiedy otwarcie kin Cinema City, Multikino i Helios? Sieci czekają na premiery. Na otwarcie kin poczekamy dłużej [DATA, TERMINY]

2020-07-08 12:04 Arkadiusz Nauka
Kiedy otwarcie kin Cinema City, Multikino i Helios? Znamy wytyczne dla kin [DATA, ZASADY]
Autor: pixabay.com Kiedy będziemy mogli pójść do multipleksu na film?

Na początku czerwca w życie wszedł czwarty etap odmrażania gospodarki. Oznacza to, że ponownie mogły zostać otwarte kina, siłownie, baseny, To jednak tylko teoria. Wiemy, że największe multipleksy zostaną otwarte znacznie później. Kiedy zostaną otwarte kina? Cinema City zapowiedziało, że otworzy się na klientów już w piątek 3 lipca. Sieć jednak zmieniła zdanie i na otwarcie kin musimy jeszcze poczekać. Jaki będzie repertuar w kinach? Szczegóły na slask.eska.pl.

Kiedy otwarcie kin? Znamy wytyczne sanitarne dla sal kinowych

Kiedy wreszcie będziemy mogli pójść do kina? Teoretycznie sale kinowe mogły już zostać otwarte już 6 czerwca. Jak dobrze wiemy, otwarte zostały jedynie mniejsze kina, bardziej kameralne. Największe multipleksy takie jak Cinema City, Multikino czy Helios zostaną otwarte później. Kiedy otwarcie największych kin?

Cinema City poinformowało, że ponownie otwiera swoje kina 3 lipca. Wydawało się, że kinomaniacy mogą odetchnąć z ulgą, ale niestety tuż przed planowanym ponownym otwarciem kin, Cinema City wysłało komunikat o poniższej treści:

- Szykujemy dla Was wszystko: wygodne siedzenia, popcorn i najlepsze filmy!
Niestety potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby to wszytko się udało, dlatego podjęliśmy decyzję o przesunięciu, zaplanowanego na dzień 03 lipca 2020 roku, otwarcia kin - czytamy w komunikacie Cinema City. Niestety nowa data nie została podana.

Kiedy otwarcie kin wreszcie nastąpi to oczywiście będą obowiązywały specjalne zasady sanitarne. Każdy klient będzie musiał mieć maseczkę oraz pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego i dezynfekcji. Jaki będzie repertuar po ponownym otwarciu największych kin? To wciąż jedna wielka niewiadoma. Odpowiedź na to pytanie poznamy pewnie w przeciągu kilkunastu dni.

ZOBACZ także: Czy trzeba zakładać maseczkę w kinie? Ministerstwo Kultury podało wytyczne

Jakie zasady obowiązują w kinie? Znamy najnowsze wytyczne!

Jak będzie wyglądała wizyta w kinie w najbliższych tygodniach. Bezsprzecznie będzie to doświadczenie inne niże do tej pory. Po pierwsze nie wiemy nawet jakie filmy będziemy mogli obejrzeć na salach kinowych w czerwcu, bowiem koronawirus całkowicie zamroził branżę filmową. Po drugie - w kinie będą obowiązywały nas specjalne zasady. Podczas seansu będziemy musieli mieć ubraną maseczkę? O czym jeszcze musimy pamiętać?

  • może być zajęta połowa liczby miejsc na sali - rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami;
  • w każdym kinie zostanie powołany koordynator do spraw zdrowotnych, który będzie dbał o zachowanie wszelkich ustalonych procedur;
  • środki do mycia i dezynfekcji rąk dostępne na terenie kina, m.in. w toaletach oraz przy wejściach na teren kina i przy wyjściach;
  • obowiązkowa dezynfekcja dłoni przez uczestników przed wejściem na teren kina;

ZOBACZ także: Czesi otwierają granice, ale nie z Polską. Dlaczego? Kiedy otwarcie granic z Czechami?

Kiedy zostaną otwarte na kina Cinema City, Multikino czy Helios? Będziemy musieli poczekać na to aż do lipca.

Tak jak Wy nie możemy już doczekać się, aby otworzyć nasze kina i ponownie powitać Was najlepszą filmową rozrywką! Pomimo decyzji Rządu RP o możliwości otwarcia kin już 6 czerwca, Cinema City mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i Wasz komfort oraz naszych pracowników zdecydowało, że otwarcie kin naszej sieci nastąpi w terminie późniejszym. Wciąż czekamy na potwierdzenie dat nadchodzących premier filmowych, które będziemy mogli dla Was zagrać - poinformowało Cinema City Polska.

Jakie filmy pojawią się w kinach po pandemii?

Repertuar kinowym po nowym otwarciu sal kinowych wciąż jest wielką niewiadomą. Branża filmowa była przez ostatnie miesiące zamrożona, a trudno sobie wyobrazić, żeby największe kina zdecydowały się na puszczanie filmów, które swoje premiery miały w marcu czy w lutym. Większość producentów jeszcze przed pandemią przesunęło swoje premiery na lato. I tak takie hity jak "Mulan", "Wonder Woman", "Ciche miejsce" czy "Czarna Wdowa" na ekrany kin mają wejść dopiero w lipcu, sierpniu czy listopadzie. Żadnej z premier nie zaplanowano na czerwiec. Czy to oznacza, że największe kina otwarte zostaną dopiero na początku lipca? Istnieje taka możliwość.

Półnagi mężczyzna biegał po DTŚ w Chorzowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.