Nauczyciele z Gliwic nagrali teledysk dla swoich uczniów. Zaśpiewali piosenkę Krzysztofa Krawczyka. To jest hit! [WIDEO]

2020-06-03 9:10 Jolanta Skwaradowska
Nauczyciele z Gliwic nagrali teledysk dla swoich uczniów. Zaśpiewali piosenkę Krzystofa Krawczyka. To jest hit! [WIDEO]
Autor: mat.prasowe Teledysk stworzony przez nauczycieli z Gliwic jest hitem sieci

"Wróć do mnie" – tak zaśpiewali swoim uczniom nauczyciele SP numer 3 w Gliwicach. Do piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka - oczywiście w szkolnej aranżacji - nagrali też profesjonalny teledysk. Na pomysł wpadł szkolny katecheta, po tym jak nauczyciele dostawali mnóstwo informacji, że uczniowie tęsknią za szkoła, kolegami i swoimi wychowawcami. Był to też prezent na Dzień Dziecka.

Nauczyciele nagrali teledysk dla swoich uczniów! Na taki pomysł wpadł katecheta Krzysztof Polanecki ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Gliwicach Ostropie. Teledysk to nie tylko prezent z okazji Dnia Dziecka.

ZOBACZ także: Żołnierze Jednostki Wojskowej Agat wozem bojowym odwiedzili małych pacjentów gliwickiego szpitala [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Była we mnie taka potrzeba, żeby naszym uczniom przygotować coś co zarazem byłoby przypomnieniem tego co zostawiliśmy przez sytuację związaną z koronawirusem. Piosenka ta też miała wyrazić pewną tęsknotę za powrotem do normalności, którą wszyscy odczuwamy - Krzysztof Polanecki, pomysłodawca i reżyser teledysku. Na odzew katechety z entuzjazmem odpowiedzieli nauczyciele szkoły. 

- To była na pewno zabawa, ale też przełamanie tego odosobnienia. W nauczycielach jest też duża tęsknota za uczniami oraz za sobą nawzajem. Uważam, że jesteśmy zgranym zespołem i dzięki temu po prostu nam wyszło - mówi mówi Gabriela Pawliczek, nauczycielka niemieckiego.

Prace nad teledyskiem trwały kilka dni. Najpierw były nagrania fragmentów piosenki potem kilkudniowy montaż. Dla wielu nauczycieli to był debiut solowy. - Jestem nauczycielem dopiero od roku więc dla mnie to była duża trema, ale też duża przyjemność - mówi Malwina Polanecka.

Pan Krzysztof wybrał piosenkę Krzysztofa Krawczyka "Wróć do mnie". Do piosenki powstały też nowe słowa, w której nauczyciele wyrażają tęsknotę za swoimi uczniami.

Zobaczcie jak to wyszło! To jest hit!