Nauczyciele z Gliwic nagrali teledysk dla swoich uczniów. Zaśpiewali piosenkę Krzysztofa Krawczyka. To jest hit! [WIDEO]

2020-06-03 9:10
Nauczyciele z Gliwic nagrali teledysk dla swoich uczniów. Zaśpiewali piosenkę Krzystofa Krawczyka. To jest hit! [WIDEO]
Autor: mat.prasowe Teledysk stworzony przez nauczycieli z Gliwic jest hitem sieci

"Wróć do mnie" – tak zaśpiewali swoim uczniom nauczyciele SP numer 3 w Gliwicach. Do piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka - oczywiście w szkolnej aranżacji - nagrali też profesjonalny teledysk. Na pomysł wpadł szkolny katecheta, po tym jak nauczyciele dostawali mnóstwo informacji, że uczniowie tęsknią za szkoła, kolegami i swoimi wychowawcami. Był to też prezent na Dzień Dziecka.

Nauczyciele nagrali teledysk dla swoich uczniów! Na taki pomysł wpadł katecheta Krzysztof Polanecki ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Gliwicach Ostropie. Teledysk to nie tylko prezent z okazji Dnia Dziecka.

ZOBACZ także: Żołnierze Jednostki Wojskowej Agat wozem bojowym odwiedzili małych pacjentów gliwickiego szpitala [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Była we mnie taka potrzeba, żeby naszym uczniom przygotować coś co zarazem byłoby przypomnieniem tego co zostawiliśmy przez sytuację związaną z koronawirusem. Piosenka ta też miała wyrazić pewną tęsknotę za powrotem do normalności, którą wszyscy odczuwamy - Krzysztof Polanecki, pomysłodawca i reżyser teledysku. Na odzew katechety z entuzjazmem odpowiedzieli nauczyciele szkoły. 

- To była na pewno zabawa, ale też przełamanie tego odosobnienia. W nauczycielach jest też duża tęsknota za uczniami oraz za sobą nawzajem. Uważam, że jesteśmy zgranym zespołem i dzięki temu po prostu nam wyszło - mówi mówi Gabriela Pawliczek, nauczycielka niemieckiego.

Prace nad teledyskiem trwały kilka dni. Najpierw były nagrania fragmentów piosenki potem kilkudniowy montaż. Dla wielu nauczycieli to był debiut solowy. - Jestem nauczycielem dopiero od roku więc dla mnie to była duża trema, ale też duża przyjemność - mówi Malwina Polanecka.

Pan Krzysztof wybrał piosenkę Krzysztofa Krawczyka "Wróć do mnie". Do piosenki powstały też nowe słowa, w której nauczyciele wyrażają tęsknotę za swoimi uczniami.

Zobaczcie jak to wyszło! To jest hit!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE