Protest Rolników w Pyrzowicach

i

Autor: Katowice Airport/FB

Wiadomości

Droga na lotnisko w Pyrzowicach będzie dziś zablokowana. Rolnicy wkroczyli do akcji. Wielki protest i nerwy. Są objazdy

W wielu regionach kraju trwają masowe protesty rolników. Strajki odbywają się także na terenie naszego województwa. 23 lutego rolnicy będą protestować w rejonie lotniska w Pyrzowicach. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdów.

Wielki Protest Rolników. Zablokują dojazd do lotniska w Pyrzowicach

We wtorek, 20 lutego w wielu miejscach na terenie województwa śląskiego odbył się protest rolników. Protestujący nie chcą wdrożenia Zielonego Ładu, importu produktów rolnych z Ukrainy i domagają się wsparcia hodowli zwierząt. By okazać swój sprzeciw rolnicy blokują wiele dróg krajowych i lokalnych. Tym razem rolnicy zdecydowali się na protest w rejonie lotniska w Pyrzowicach. W piątek, 23 lutego utrudnienia mogą pojawić się w godzinach od 10.00 do 15.00.

Utrudnienia mogą wystąpić na odcinku od ronda na DK78 i trasą S1, aż do ronda z ulicą Piłsudskiego, związane są z przejazdem rolników - informuje KPP w Tarnowskich Górach.

Jak dojechać do lotniska w Pyrzowicach?

Sprawdźcie w galerii, jak 23 lutego dojechać do lotniska

Rolnicy zablokują przejazd do lotniska w Pyrzowicach

Policja na dzień 23 lutego wyznaczyła objazdy. Dojazd do lotniska, od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych, będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu. Natomiast dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywną trasą, dla ominięcia wskazanych utrudnień, będzie możliwość przejazdu DW 913 w kierunku DK86 w Będzinie. 

Od strony Siewierza, aby ominąć powstałe utrudnienia, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, następnie Kolejową, dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu - informuje KPP w Tarnowskich Górach.

Do portu lotniczego będzie można również dojechać przez Nową Wieś w powiecie będzińskim, skręcając z DK78 w ulicę Wojska Polskiego, kierując się w ulicę Osiedle, a następnie ulicę Siedliska.

QUIZ. Światowe linie lotnicze. Wiesz, skąd pochodzą? Znajomość LOT-u to za mało!

Pytanie 1 z 11
No to na start - z jakiego kraju pochodzi linia lotnicza Eurowings?
Strajk rolników w Krakowie. 20 lutego ponad 400 maszyn rolniczych przejechało przez centrum miasta