Rocznica pacyfikacji kopalni Wujek, hala do sportów walki i nowy rozkład jazdy pociągów. Posłuchaj co się dzieje w regionie [AUDIO]

2019-12-16 19:26
Podsumowanie dnia Eska Śląsk
Autor: redakcja

Za nami kolejny intensywny poniedziałek. Czym żył region 16 grudnia? Przede wszystkim 38.rocznicą pacyfikacji kopalni Wujek. W naszym podsumowaniu powiemy też o hali sportowej w Mysłowicach oraz o nowym rozkładzie jazdy pociągów. Posłuchajcie naszych podcastów na slask.eska.pl.

38 lat od brutalnej pacyfikacji kopalni Wujek w Katowicach

Dziś mija 38. rocznica pacyfikacji katowickiej kopalni Wujek. 16 grudnia 1981 r. patrzy strzały w kierunku górników. Od milicyjnych kul zginęło dziewięciu protestujących górników, a kilkudziesięciu zostało rannych. Była to największa tragedia stanu wojennego. W samo południe w Katowicach pod Krzyżem-Pomnikem przy kopalni bliscy i koledzy poległych, związkowcy upamiętnili ofiary tamtego wydarzenia. Przed kopalnią był nasz reporter Darek Brombosz.

38 rocznica pacyfikacji Kopalni Wujek

Nowy rozkład jazdy PKP. W regionie mamy nowe połączenia

Większa liczba pociągów, nowe połączenia do Kluczborka i zimowe kursy do Zakopanego – to tylko kilka nowości nowego rozkładu jazdy Kolei Śląskich. O szczegółach teraz w materiale Darka Brombosza.

Posłuchaj o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów

Nowa sala do sportów walki w Mysłowicach

Miłośnicy sportów walki w Mysłowicach mają już gdzie ćwiczyć. W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bończyka otwarta została nowoczesna sala treningowa.

posłuchaj o nowej sali do sportów walki w Mysłowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE