Wysoki mandat w Sosnowcu

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Rekordowo wysoki mandat wystawiono w Sosnowcu. Kierowca dopuścił się szeregu wykroczeń

40-letni mieszkaniec Sosnowca będzie musiał zapłacić rekordowo wysoki mandat, a to wszystko efekt jego efekt niebezpiecznej jazdy. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość i kilkadziesiąt kilometrów na godzinę, a ponadto wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

Sosnowiczanin zapłaci kilka tysięcy złotych mandatu

Policjanci z sosnowieckiej zatrzymali 40-letniego mieszkańca Sosnowca, który dopuścił się niebezpiecznego zachowania na drodze. Kierujący pojazdem na ulicy Parkowej wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Samochód poruszał się bardzo szybko, w związku z czym mundurowi dokonali pomiaru prędkości pojazdu – okazało się, że w pewnym momencie przekroczył aż o 72 km/h dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Gdy policjanci zatrzymali go w najbliższym możliwym miejscu, okazało się, że na jego koncie są już 23 punkty karne. Mundurowi ukarali go mandatem za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym oraz za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. 

Niebezpieczny rajd kosztował go łącznie 6500 złotych. Oprócz tego sosnowiczanin otrzymał łącznie 30 punktów karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Przypominamy, że rozwaga na drodze znacznie wpływa na nasze bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. To właśnie brawura, brak wyobraźni i nadmierna prędkość są najczęstszymi powodami poważnych wypadków - apelują policjanci.

Czy znasz kodeks karny? QUIZ. Tylko prawnicy i przestępcy zdobędą maksymalną liczbę punktów

Pytanie 1 z 10
Kto podlega odpowiedzialności karnej?