Kibice podczas meczu Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice

i

Autor: PHOTO ART SERVICE

Sport

Zagłębie Sosnowiec zamknął stadion dla kibiców Wisły Kraków. Klub tłumaczy się bezpieczeństwem

6 maja na stadionie ArcelorMittal Park zostanie rozegrany mecz między Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Kraków. Spotkanie w ramach 31. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi na żywo zobaczą tylko miłośnicy gospodarzy. Wszystko dlatego, że władze Zagłębia zadecydowały o nieprzyjęciu kibiców "Białej Gwiazdy" z powodu zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników.

Bojkot kibiców Wisły Kraków po tragedii w Radłowie

Bojkot kibiców Wisły Kraków jest związany z tragedią, do której doszło 5 sierpnia 2023 roku na stadionie w Radłowie. Przypomnijmy.

W trakcie zadymy z udziałem kibiców Unii Tarnów, Wisły Kraków oraz Zagłębia Sosnowiec i BKS-u Bielsko-Biała zginął 40-letni mężczyzna. Był to kibic BKS-u Bielsko-Biała, wstępne wyniki sekcja zwłok wykazał, że zginął na skutek uderzenia racą w brzuch.

Jak wyjaśnił red. Piotr Rzepecki w artykule na portalu weszlo.com, w środowisku kibicowskim winą za sytuację zostali obarczeni kibice "Białej Gwiazdy". Czego wyrazem był m.in. transparent wywieszony następnego dnia podczas meczu Legia Warszawa - Ruch Chorzów.

Zagłębie Sosnowiec zamknie stadion dla kibiców "Białej Gwiazdy"

Od tego czasu fanatycy Wisły Kraków nie mogą jeździć na mecze wyjazdowe swojej drużyny. Sytuacja ciągnie się już od kilku miesięcy i zdaje się nie mieć końca. Ostatnio kibice nie zostali wpuszczeni na sektor gości podczas meczu z dryżyną Znicza Pruszków. Teraz do bojkotu dołączył klub Zagłębie Sosnowiec, z którym "Biała Gwiazda" zmierzy się 6 maja na stadionie ArcelorMittal Park.

Komunikat w sprawie nieprzyjęcia "zorganizowanej grupy kibiców drużyny Wisły Kraków" pojawił się 15 kwietnia na stronie Zagłębia Sosnowiec. Poniżej publikujemy jego treść:

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zarządu klubu Zagłębie S.A., na podstawie pkt. 1 Uchwały nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku; zm. Uchwała nr VII/107 z dnia 12 lipca 2019 roku, jako klub gospodarz meczu piłki nożnej 31 kolejki rozgrywek Fortuna 1 Liga, w którym w dniu 6 maja 2024 roku, zmierzą się drużyny „Zagłębie” Sosnowiec i „Wisła” Kraków, nie przyjmiemy zorganizowanej grupy kibiców drużyny „Wisła” Kraków.

Powyższa decyzja ma związek z realnymi, udokumentowanymi przesłankami wskazującymi na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników i przebiegu ww. meczu piłki nożnej oraz organizowanej w związku z nim imprezy masowej, mającej odbyć się na terenie Stadionu Piłkarskiego ArcelorMittal Park w Sosnowcu przy ulicy Gen. Mariusza Zaruskiego 2.

Resovia Rzeszów nie wpuści kibiców Wisły Kraków ma mecz

Ale to nie koniec bojkotu. O niewpuszczeniu kibiców Wisły Kraków na mecz zadecydowała także Resovia Rzeszów. O decyzji podkarpackiego klubu poinformował w serwisie „X” prezes Wisły Kraków Jarosław Królewski.

Zobacz zdjęcia z meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice: