Nocna prohibicja Katowice

i

Autor: Urząd Miasta Katowice

Prohibicja w kolejnych dzielnicach Katowic

2021-12-30 21:26

Władze miasta rozszerzą zakaz sprzedaży wyrobów alkoholowych w godzinach nocnych o kolejne dzielnice. Tym razem będą to Bogucice i Dąbrówka Mała.

Na wniosek mieszkańców i radnych wyżej wspomnianych dzielnic władze miasta postanowiły przeprowadzić ankietę, w której mieszkańcy mieli wyrazić swoją aprobatę bądź sprzeciw prohibicji w godzinach nocnych. Ankieta ta została również przeprowadzona wśród mieszkańców Giszowca, którzy jednak nie zgodzili się na wprowadzenie zakazu.

Przypominamy, że prohibicja obowiązuje już w kilku innych dzielnicach m.in Śródmieściu, Załężu czy Szopienicach. Jak mówi Ewa Lipka Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta:

- Przed wprowadzeniem nocnej prohibicji w Śródmieściu dane policyjne związane z bezpieczeństwem oczywiście były zupełnie inne niż po wprowadzeniu tego ograniczenia. Odkąd w 2018 roku został wprowadzony ten zakaz o ponad połowę spadła liczba osób zaprowadzanych na izbę wytrzeźwień. Również o 20% spadły odnotowania aktu wandalizmu.

Zapytaliśmy także samych mieszkańców miasta co sądzą na temat takich rozwiązań. Większość z nich była za wprowadzaniem ograniczeń, ponieważ jak sami uważają, wpływa to na ich poczucie bezpieczeństwa. Niektórzy uważają nawet, że dzięki temu widzi się coraz mniej pijanych osób na ulicach. Znalazły się też jednak osoby, dla których zakaz ten nie ma żadnego znaczenia, ponieważ ludzie mają dostęp do wyrobów alkoholowych cały dzień, przez co mogą go kupić już wcześniej.