Prawie 100 nowych zakażeń koronawirusem tylko w jednej kopalni. To kolejne ognisko wirusa na Śląsku

2020-06-15 10:01
Wzrosła liczba górników zakażonych koronawirusem. Kolejne dwie kopalnie wznawiają fedrunek
Autor: PGG Już niemal 4 tysiące górników ze śląskich kopalń ma koronawirusa

Jastrzębska Spółka Węglowa podała najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w kopalniach należących do JSW. W porównianiu z raportem z poprzedniej doby przybyło aż 95 nowych zakażeń. Najwięcej nowych przypadków wykryto w kopalni Borynia. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w kopalniach JSW. Aż 95 nowych zakażeń wśród górników

Kolejny dzień i kolejny duży wzrost zakażeń koronawirusem wśród górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak podaje JSW, ostatniej doby wykryto aż 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zdecydowana większość nowych przypadków dotyczy górników z Ruchu Borynia. Poniżej aktualna liczba przypadków zakażeń wśród górników JSW. W nawiasie nowe przypadki w ciągu doby:

  • KWK Pniówek - 1589 (0),
  • Zofiówka - 1177 (0),
  • Jastrzębie-Bzie - 260 (0),
  • Budryk - 31 (1),
  • Borynia - 280 (92),
  • Ruch Szczygłowice - 4 (2).

Jak widać zakażonych koronawirusem górników wciąż przybywa. Być może sytuacja ustabilizuje się po trzytygodniowej przymusowej przerwie w wydobyciu, którą wprowadzono w kilkunastu śląskich kopalniach.

Czytaj więcej: Aż 12 kopalń wstrzymuje wydobycie od 9 czerwca. Górnicy idą na postojowe. Dostaną 100 procent pensji [LISTA KOPALŃ]

Rządzący zapewniają jednak, że sytuacja epidemiczna w województwie śląskim jest pod całkowitą kontrolą. Niestety nie wszyscy podzielają to zdanie. Inną opinię mają chociażby nasi sąsiedzi z Czech, bowiem tamtejszy rząd umieścił nasz region na liście obszarów objętych wysokim ryzykiem. W praktyce oznacza to, że mieszkańcy województwa śląskiego nie mogą przekraczać granicy z Czechami.

Czytaj więcej: Czesi nie chcą u siebie turystów z woj. śląskiego. "Jesteśmy wściekli i bezradni" [ZDJĘCIA]

Wakacje z dala od tłumów - śląskie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE