Polska Grupa Górnicza na ratunek szpitalom. Do placówek medycznych trafią kamery termowizyjne

2020-03-26 7:57 Gosia Tenerowicz
Polska Grupa Górnicza na ratunek szpitalom. Do placówek medycznych trafią kamery termowizyjne
Autor: pixabay.com

Dziesięć specjalistycznych kamer termowizyjnych trafi do śląskich szpitali. Polska Grupa Górnicza po pomyślnej serii testów urządzeń postanawia wesprzeć medyczne placówki. Jednym z nich jest szpital MSWiA w Katowicach. Mobilne zestawy będą pełnić kluczową rolę na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Ze sprzętu nie będzie jednak korzystać tylko załoga zespołu ratownictwa medycznego. Szczegóły na slask.eska.pl.

Polska Grupa Górnicza kupi kamery termowizyjne dla szpitali

Polska Grupa Górnicza testowała kamery termowizyjne w swoich zakładach od 16 marca. Ich pomyślny przebieg miał zapewnić wdrożenie urządzeń do wszystkich kopalń i oddziałów spółki. Teraz zakład przekaże 10 mobilnych zestawów do szpitali. Kamery termowizyjne zastępują tradycyjne termometry. Z odległości do 2 metrów obrazują na ekranie temperaturę ciała człowieka. Sygnalizują automatycznie, gdy wykryją u kogoś gorączkę.

Które szpitale korzystają z kamer termowizyjnych?

Spółka akcyjna zaopatrzy w sprzęt Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej MSWiA im. sierż. Grzegorza Załogi w Katowicach. Zastosowanie nie będzie się jednak ograniczać tylko do załogi zespołu ratownictwa medycznego. Z urządzenia korzystać będą również funkcjonariusze służb mundurowych, którzy podczas epidemii wykonują obowiązki dla ochrony zdrowia publicznego. Z kamer korzysta już także Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie PIB w Gliwicach oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. Prof.. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zastosowanie kamer termowizyjnych ma kluczowe znaczenie w miejscach, gdzie są duże skupiska ludzi. W dobie panującej pandemii wykorzystywane są one między innymi na lotniskach, dworcach, portach i przejściach granicznych. Teraz swoje zastosowanie znalazły również w szpitalach.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.