Koronawirus na Śląsku. Jest 107 zakażeń. Nowe przypadki w Katowicach i powiecie gliwickim

2020-03-26 7:12 NAU
Jak przebiega COVID-19 - analiza dzień po dniu wg Science Insider
Autor: Getty Images W ponad 80 procentach przypadków choroba przebiega łagodnie lub w sposób umiarkowany.

Mamy kolejne pięć potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. Bilans chorych na COVID-19 w naszym regionie wzrósł już do 107 osób. W całej Polsce wirusem SARS-CoV-2 zaraziło się już 1051 osób, z czego 14 osób zmarło. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Są nowe zakażenia. COVI-19 ma w Śląskiem 107 osób

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało w środę, 25 marca wieczorem  Ministerstwo Zdrowia. Pięć przypadków dotyczy mieszkańców województwa śląskiego. Co wiemy o zakażonych?

Koronawirus w Katowicach

Koronawirusa potwierdzono u starszego mężczyzny, który miał kontakt z osobą z Austrii. Mężczyzna ma choroby współistniejące i jest w średnim stanie. Przebywa w izolatce w szpitalu w Katowicach.

Koronawirus w Gliwicach

Do szpitala w Chorzowie przewieziony zostanie mężczyzna z powiatu gliwickiego w sile wieku. Mieszkaniec od grudnia przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z osobami z zagranicy. Gdy wystąpiły dokuczliwe objawy zakażenia zgłosił się do sanepidu, ten zaś skierował go na oddział zakaźny w Chorzowie. Pobrane próbki wykazały obecność groźnego wirusa. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia mężczyzny.

Koronawirus w Lublińcu

W dobrym stanie jest młoda kobieta z powiatu lublinieckiego, która miała kontakt z osobą zakażoną. Próbki pobrane od dwóch osób, w sile wieku, z jej najbliższego otoczenia również wykazały obecność koronawirusa w organizmie.

Koronawirus w Polsce. Ilu jest zakażonych?

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi w tym momencie (stan na 26.03.2020) 1051 osób, z czego 14 osób zmarło.

Katowice podczas kwarantanny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.