Piękna historia wilka bez łapy z lasów pod Częstochową. Przetrwał dzięki opiece swojej watahy

i

Autor: YouTube Leśny Kawaler Piękna historia wilka bez łapy z lasów pod Częstochową. Przetrwał dzięki opiece swojej watahy

Ciekawostki

Piękna historia wilka bez łapy z lasów pod Częstochową. Przetrwał dzięki opiece swojej watahy

Blisko dwa lata temu sieć obiegły filmy o wilku żyjącym w lasach w województwie śląskim, który stracił łapę. Niezwykłe było to, że wataha zamiast go porzucić, opiekowała się nim. Wielu jednak wieszczyło, że okaleczone zwierzę długo nie przeżyje. Leśny Kawaler, który filmuje życie zwierząt pokazał kolejny film, na którym widać, że wilk ma się bardzo dobrze dzięki swojej rodzinie. Coś niezwykłego!

To niezwykłe, jak wilki dbają o swojego niepełnosprawnego

To jedno z najbardziej niezwykłych filmów, jakie obiegły w ostatnim czasie internet. Leśny Kawaler z Częstochowy blisko dwa lata temu nagrał watahę wilków, która opiekowała się jednym z wilków bez łapy. Z reguły w takich sytuacjach wataha najczęściej porzuca członka stada, który może ich osłabiać. W tej sytuacji było jednak inaczej. Wataha świetnie się opiekowała wilkiem bez łapy zapewniając mu m.in. pożywienie.

Wiele osób wieszczyło wtedy, że okaleczony wilk mimo opieki swojej rodziny długo nie przetrwa. Leśny Kawaler po dwóch latach opublikował nagrania, które przeczą tym teoriom. 

Najnowszy film z jego udziałem, który opublikowałem niespełna dwa dni temu to hit internetu ! Odtworzony został w setkach tysięcy wyświetleń na różnych platformach. Serce rośnie, gdy widzę, że ludzie tak mu kibicują - pisze pod swoim filmem Dawid Popończyk, autor profilu Leśny Kawaler na youTube. 

Leśny Kawaler przekornie nie podaje miejsca, gdzie nagrania zostały zrobione. Wszystko ze względów bezpieczeństwa zwierząt. Jak podkreśla, historia wilka jest niezwykła, a rok temu pokazywały go wszystkie media w Polsce. 

Pierwszy raz nagrałem go w lutym 2022 roku. Wówczas pojawiały się pojedyncze komentarze mówiące, że wilk nie przeżyje. Owszem, istniało takie prawdopodobieństwo. Wszak wilk bez łapy nie jest w stanie polować, zatem zdobywać pożywienia. Zwierzęta jednak, kolejny raz pokazały i udowodniły, że nie zostawiają swoich bliskich w potrzebie. Wilk bez łapy zawdzięcza życie rodzinie, która od ponad 2 lat się nim opiekuje - mówi Leśny Kawaler.

Rodzina dba o wilka bez łapy. Wzruszające ujęcia

Na nagraniach widać, że pozostałe wilki przynoszą mu jedzenie i często dostosowują tempo marszu do osobnika poruszającego się na trzech łapach. - Wilk, który przewodzi grupie zawsze zatrzymuje się i czeka, by trójłapek był zaraz za nim. Co więcej. Jeden ze "sprawnych" wilków zawsze oddelegowany jest na sam koniec i idzie za osobnikiem bez łapy. W ten sposób dba o to, aby nadążył i komunikuje o sytuacji grupie - opisuje Leśny Kawaler.

Wilka bez łapy nie nagrałem tylko w lutym 2022 roku. Bacznie przyglądałem się tej historii i rejestrowałem kolejne jej etapy w 2023 roku. Teraz, zatem w roku 2024 kolejny raz udowadniam, że wilk żyje, jest w świetnej kondycji i ma się dobrze.

Wilk stracił łapę najprawdopodobniej z winy człowieka. Nie poddał się jednak. Nie zrobiła tego również jego rodzina. Mimo przeciwności losu i przemijającego czasu wilki trzymają się razem i dbają o siebie wzajemnie. Trójłapka otaczają wspaniałą opieką. Zobaczcie sami na nagraniu Leśnego Kawalera.