Ofensywa Woolworth w Śląskiem. Wkrótce otworzą się dwa kolejne sklepy tej sieci

i

Autor: Archiwum/mat. prasowe Ofensywa Woolworth w Śląskiem. Wkrótce otworzą się dwa kolejne sklepy tej sieci

Inwestycje

Ofensywa Woolworth w Śląskiem. Wkrótce otworzą się dwa kolejne sklepy tej sieci

Niemiecka sieć Woolworth przypuszcza ofensywę na województwo śląskie. Choć o otwarciu sklepu tej sieci w Katowicach mówiło się jeszcze w ubiegłym roku, to temat nabrał realnych kształtów dopiero teraz. Co więcej, kolejny sklep otwarty będzie w mieście, które sąsiaduje ze stolicą woj. śląskiego.

Woolworth wchodzi do województwa śląskiego. Gdzie powstaną sklepy?

Niemiecka sieć sklepów Woolworth pojawiła się w Polsce w 2023 roku w kilku największych miastach w Polsce. Sklepy pojawiły się m.in. w Częstochowie, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi czy Zielonej Górze i Opolu. Teraz sieciówka planuje się otworzyć w dwóch śląskich miastach. O Katowicach w tym kontekście mówiło się już w ubiegłym roku i docelowo miał on powstać w Galerii Libero. Takie przynajmniej były zapowiedzi i plany, bo ostatecznie do tego nie doszło. Ale co się odwlecze...

Woolworth będzie jednym ze sklepów, które wkrótce zasilą otwarty w ubiegłym roku parku handlowym Fabryka Park. Jeszcze w lutym otwarte zostaną tam takie sklepy, jak Pepco, które otworzy się już we wtorek 13 lutego, Media Expert, którego otwarcie nastąpi 29‬ lutego, oraz piekarnia KŁOS. Kolejnym najemcą, który sposobi się do otwarcia swojego sklepu w Fabryce Park jest Woolworth. Marka uruchomi w Fabryce Park swoją pierwszą placówkę w Katowicach i niewykluczone, że w przyszłości w tym mieście powstanie kolejny sklep tej sieci. 

Od momentu otwarcia pierwszych sklepów, w grudniu 2023 roku, Fabryka Park cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Zainteresowanie wzbudzają nowe sklepy oraz punkty handlowe i usługowe, które otwierają swoje drzwi w projekcie: Pepco, Media Expert czy piekarnia Kłos. Poszerzająca się oferta umacnia pozycję Fabryki Park, tym bardziej, że do grona najemców dołączy niebawem sieć Woolworth, która zadebiutuje w Katowicach - podkreśla Piotr Kret, prezes zarządu REALM odpowiadającego za komercjalizację obiektu. 

Nie tylko Katowice. Sosnowiec również będzie mieć swój Woolworth

Dzięki nowym najemcom Fabryka Park w Katowicach będzie skomercjalizowana w ponad 80 procentach. Katowice to nie jedyne miasto, którego mieszkańcy będą mogli wkrótce robić zakupy w sklepach Woolworth. W Sosnowcu, gdzie powstaje nowy park handlowy, również zapowiedziano otwarcie sklepu niemieckiej sieci. Powstaje on przy ul. Andersa i poza Woolworth mają tam również działać sklepy sieci Biedronka, Rossmann, Pepco oraz sklep zoologiczny. 

Co kupimy w sklepach sieci Woolworth na Śląsku?

Woolworth to sieć, która oferuje asortyment podobny do Pepco, Tedi czy KiK. W ich ofercie znajdziemy m.in. artykuły gospodarstwa domowego, tekstylia, dekoracje, elektronikę, artykuły papiernicze i zabawki, a także odzież dla całej rodziny. W polskich sklepach tej sieci będziemy mogli kupić m.in. ubrania, walizki, torebki, słodycze, zabawki i artykuły dla dzieci, artykuły dla zwierząt, codziennego użytku czy artykuły sezonowe.

Tak wygląda sklep Woolworth