Od 8 kwietnia kolejny remont na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Będą spore utrudnienia dla kierowców

2021-04-07 13:02 NAU
Od 1 kwietnia kolejny remont na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Będą spore utrudnienia dla kierowców
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Nawet kilka tygodni potrwają prace remontowe na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice. Drogowcy będą wymieniali nawierzchnię. Można się spodziewać nowej organizacji ruchu i związanych z tym utrudnień. Szczegóły w naszym artykule. Remont miał się rozpocząć 1 kwietnia, ale ostatecznie data rozpoczęcia prac została przesunięta na 8 kwietnia.

Kolejny remont na autostradzie A4 Katowice-Kraków

W czwartek 8 kwietnia rozpoczną się prace przewidziane w ramach ostatniego etapu wymiany nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Remontowi poddany zostanie fragment pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice. Towarzyszące mu zmiany w organizacji ruchu obejmą m.in. zjazd z autostrady na węzeł Mysłowice.

Wymiana nawierzchni prowadzona będzie na jezdni w kierunku do Krakowa na 3,5 km odcinku pomiędzy węzłem Murckowska, a węzłem Brzęczkowice, tj. od km 345,0 do 348,5. Remont poprzedzą prace przygotowawcze związane z wprowadzaniem w tym rejonie tymczasowej organizacji ruchu, realizowane w porach nocnych od 27 marca do 1 kwietnia. W czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas ruchu i wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości.

Zgodnie z nową organizacją ruchu zjazd z autostrady A4 na węzeł Mysłowice (km 346,8), w przypadku jazdy w kierunku Krakowa, będzie możliwy tylko z prawego pasa ruchu, który zostanie poprowadzony po jezdni w kierunku Krakowa. Kierowcy, którzy wybiorą lewy pas ruchu poprowadzony na jezdni przeciwnej (w kierunku Katowic), nie będą mieli możliwości zjazdu do Mysłowic.

Zjazd na węźle Mysłowice dla kierowców jadących w kierunku Katowic będzie możliwy, jak dotąd, z obu pasów ruchu.

– Konieczną wymianę nawierzchni na naszym odcinku autostrady A4 prowadzimy od początku z założeniem minimalizowania utrudnień dla kierowców, prowadząc prace na krótkich odcinkach i zachowując dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Podobnie będzie i tym razem, za wyjątkiem okresu prac przygotowawczych i wprowadzania zmian w organizacji ruchu – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska. – Informacja o zmianie organizacji ruchu w rejonie węzła Mysłowice umieszczona zostanie na tablicach ustawionych przed rozdzieleniem pasów ruchu. Prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie – dodaje.

Zakończenie prac zaplanowano na połowę maja 2021 r.

W latach 2016-2018 spółka Stalexport Autostrada Małopolska wyremontowała 76,6 km nawierzchni jezdni zarządzanego przez siebie odcinka A4. Prace były kontynuowane w latach 2019-2020, kiedy wymieniono dalsze 36,5 km nawierzchni jezdni.

Koronaparty w Dąbrowie Górniczej. 123 osoby bawiły się na 18. urodzinach koleżanki