Sosnowiec: Najładniejsza kamienica w mieście zniszczona przez wandali. Jej remont kosztował miasto prawie 1,5 mln złotych

2021-03-29 14:33

Bohomazy na ścianach, powybijane szyby, zdewastowane drzwi i obdrapane wnętrza klatek schodowych - tak wygląda dzisiaj jedna z najpiękniejszych kamienic w Sosnowcu, która zaledwie dwa lata temu została wyremontowana przez miasto za ciężkie pieniądze. Teraz prezydent Sosnowca oraz mieszkańcy chcą ukarania wandali.

Wystarczyły zaledwie dwa lata, żeby piękna, wyremontowana za ponad 1,4 mln złotych kamienica przy ulicy Targowej w Sosnowcu zamieniła się w ruinę. Kamienica w 2018 roku zyskała nową elewację, zostały również wyremontowane klatki schodowe.

W kamienicy dostępne były mieszkania komunalne i socjalne. Niestety nie wytrzymały one próby czasu. Wandale zdążyli już zniszczyć elewację kamienicy, powybijać okna i zdewastować wnętrza klatek schodowych.

Dzisiejszy fatalny stan kamienicy przy ulicy Targowej w Sosnowcu na zdjęciach pokazali przedstawiciele Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu. Trzeba przyznać, że jest to bardzo smutny widok. Nie dziwi więc emocjonalna reakcja wielu mieszkańców, którzy wprost piszą, że nie należy dawać mieszkania w pięknej kamienicy nieodpowiedzialnym lokatorom.

- Wniosek z tego taki że mieszkania powinny być zabierane ze skutkiem natychmiastowym nieodpowiedzialnym lokatorom i oczywiście koszty przywrócenia do poprzedniego wyglądu winni ponieść bez możliwości odwołania się. W myśl zasady nie dbasz - nie masz, niszczysz - naprawiasz. Serce pęka jak widzi się jakie wandale żyją wokół nas - komentuje pani Urszula.

- Mieszkania powinny być przyznawane czasowo, np. na rok. Jest to czas na „ogarnięcie się”, poprawę swojej sytuacji, znalezienie pracy, itp. Obecny system nie zachęca do zmian, bo przecież „państwo wszystko da”. I tak żyją sobie w wyremontowanym mieszkaniu socjalnym 3 pokolenia, za nic nie płacą, obiadki w szkole, paczki z caritasu, tu jakiś zasiłeczek celowy, tu się pokombinuje, puszki z mopsy sprzeda i na fajeczki i piwerko będzie - zwraca z kolei uwagę pani Justyna.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA ZNISZCZONEJ KAMIENICY PRZY ULICY TARGOWEJ W SOSNOWCU

Zabytkowa kamienica w Sosnowcu zniszczona przez wandali. Prezydent wściekły

Ostatni bulwersujący akt wandalizmu skomentował również Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, który w mediach społecznościowych napisał, że jest "TOTALNIE w#$%*y".

- Na remont tej kamienicy MZZL Sosnowiec przy Targowej oraz sąsiednich. wydaliśmy 1,4 mln złotych. W środku mieściły się mieszkania socjalne i komunalne. Część lokatorów sukcesywnie przenosimy, ale powiem wprost - to nie jest proste. Są osoby, które po prostu chcą mieszkać w godnych warunkach, mają trudną sytuację życiową. Niestety, wypierane są właśnie przez tych, którzy doprowadzili do tego. Syf, to mało powiedziane - napisał Chęciński.

Prezydent Sosnowca przyznał, że zna problem związany z lokatorami mieszkań komunalnych w kamienicy przy ulicy Targowej. Zapowiada jednocześnie, że plany remontowe wnętrza tej pięknej kamienicy już są.

- Myślę, że je zrealizujemy. Jednak musimy wziąć się na poważnie za to towarzystwo, które niszczy to co nasze - wspólne. Jednak bez zmian w polskim prawie, które niestety preferuje, a wręcz czasami wspiera osoby niepłacące, dłużników i zalegających dziesiątki tysięcy złotych, wiele się nie uda i nadal będziemy tkwili w miejscu - napisał prezydent Chęciński.

Rihanna 5 lat temu zawiesiła karierę. Przypominamy jej największe hity
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE